Jakie role spełnia styropian w wypadku szalunków traconych?

budowanie domu za pomocą styropianowych oszalowań jest stosunkowo niedrogim wyjściem oraz można to zrobić nieznacznym nakładem pracy. Części posiadają długość od 1 do dwóch m oraz wysokość 60-70 centymetrów.

Są naturalnie niezwykle lekkie, więc przy budowie budynku mogą pomagać kobiety czy też także dzieci.
Dzięki szczególnemu spasowaniu i ukształtowaniu pojedynczych elementów wykonywane w ten sposób roboty mogą postępować bardzo szybko. Wykonywany za pomocą takich składników szalunek tracony wykonuje się wykorzystując części, które wytwarzane są w formie prostokątnych bloczków, które przypominają nie mające dna skrzynki. Stanowią one szalunek dla wlewanego do ich środka betonu.

Jeśli szukasz innych informacji na prezentowany temat, to też rzuć okiem na (http://www.maragency.pl/kategoria/kraty-schodowe/krata-szczelinowa-blt/87) pokrewne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Budowanie poszczególnych murów jest podobne do tradycyjnego murowania z cegieł czy też pustaków. Trzeba je układać warstwami na tzw. mijankę, jednak nie stosuje się żadnej zaprawy, ponieważ jest ona zastąpiona przez odpowiednie otwory czy też ząbki w krawędziach. W puste miejsca należy włożyć wzmocnienie, które następnie zalewa się betonem.

płótno - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest przygotowanie jednej warstwy, która obejmuje wszystkie mury budynku. W tym systemie beton stanowi szkielet oraz jest to surowiec nośny. Styropian z kolei na początkowym etapie jest oszalowaniem dla wymienionego betonu, natomiast kiedy on już ulegnie wyschnięciu, stanowi doskonałą powłokę izolacyjną. Zdawałoby się, że jest to znakomita technologia. Jest ona szybka, tania oraz nie żąda praktycznej wiedzy.

Jednak to tylko pozory, ponieważ ściany wykonane w ten sposób charakteryzują się niezwykle małą paroprzepuszczalnością, więc konieczna jest dodatkowy system wentylacji. Taki system mógłby być mechaniczny lub grawitacyjny.