Gwarancja i legalizacja gaśnicy to dwie całkowicie różne rzeczy – czym się różnią?

W każdym samochodzie, który jeździ po rodzimych drogach, musi się znaleźć gaśnica. Tak mówi Kodeks Drogowy. Należy go przestrzegać.
Producent gaśnic z reguły zapewnia gwarancję na okres pięciu lat.

okno

Autor: Sustainable Economies Law Center
Źródło: http://www.flickr.com
Schemat którędy ucieka ciepło z budynku

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Jest to raczej norma. Jednakże przegląd gaśnicy, to całkowicie odmienna rzecz. Trzeba ją robić co najmniej raz do roku. Po przejściu przeglądu, gdy specjalista powie, że nasza gaśnica jest sprawna, otrzymuje ona stempel z datą wykonania legalizacji. Informacje o tym, gdzie można dokonać przeglądu, zapewne możemy znaleźć w internecie. Z pewnością jakiś serwis wyszukamy w naszym mieście. Legalizacja trwa tylko kilka chwil, więc nie musimy się zbytnio niepokoić, że stracimy zbyt wiele czasu. Poza tym nie jest to kosztowna sprawa. Koszt za sprawdzenie waha się od 10 do 30 złotych. Pewność, że posiadamy w wozie dobrze funkcjonującą gaśnicę powinna sporo nam dać. Rzecz w tym, że na drogach przytrafiają się różne sytuacje.

Masz ochotę ciągnąć dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj okna dolny śląsk na następnej witrynie.

Wówczas musi zadziałać normalna ludzka solidarność. Kierowcy innych pojazdów powinni ugasić ogień lub choć starać się to uczynić, póki nie przyjedzie pomoc. Problem w tym, że by być w stanie to uczynić należy posiadać działającą gaśnicę.

Te kilkanaście złotych za przegląd nijak się ma przecież do naszego bezpieczeństwa oraz nawet życia.
Faktem jest, że nie trzeba mieć gaśnicy na przeglądzie auta. Jednak dla własnego dobra musi zawsze pilnować, aby regularnie przechodziła ona legalizację. Kiedyś zapewne może się nam to przydać.