Z czego pobudować wolnostojący garaż?

Generalnie obraną zasadą jest, że garaż powinno się stawiać z materiałów, z jakich postawiono domek. Czasem możemy jednakże troszkę oszczędzić oraz zastosować imitację poniektórych materiałów.
dachówkę ceramiczną możemy czasami zastąpić imitującą ją blachodachówką wykorzystując ów surowiec do przykrycia dachu naszego garażu.

światło

Autor: Andrew Tarvin
Źródło: http://www.flickr.com
Odradza się jednak takowe wyjście wtenczas, jeżeli garaż ocieplany sytuuje się w linii płotu przed czy też bok w bok z przodem domku. Możesz także wykorzystać troszkę tańszy tynk zewnętrzny do pokrycia elewacji garażu, lecz trzeba zwrócić uwagę, czy będzie on pasował do fasady budynku. Chcąc skorzystać z garażu komfortowo, nie możesz rezygnować ze starannej cieplnej izolacji jego ścian.

Budowa garażu metodą standardową wiąże się za każdym razem z niezbędnością zatrudnienia geodety, konstruktora a także przebrnięcia poprzez procedury administracyjne zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę. Natomiast garaż z blachy o nawierzchni nie przekraczającej 35 m2 można wybudować na zgłoszenie omijając czasochłonne procedury urzędowe. Garaż zrobiony z drewna to też nie małe koszta, mniej więcej 3 razy ogromniejsze aniżeli w przypadku garażu blaszanego, a także znacząco dłuższy termin budowy.

Ten dający do myślenia materiał po prostu należy zgłębić. Odnosi się do pokrewnej tematyki, więc na pewno warto go przeczytać. Kliknij – szczerze zalecamy tę stronę.

Od niedawna pojawiły się w sprzedaży akrylowe blachy odwzorowujące drewno. Jest to po obmalowana ocynkowana blacha, na której nadrukowano strukturę drewna. Dziś mamy w ofercie dwa warianty drewnopodobnych blach w odcieniu złocisty dąb jak też ciemny orzech.

Garaże zrobione z drewnopodobnej blachy prezentują się niczym garaże drewniane. Do tego użycie nitów pomalowanych w odcieniu dobranym do blachy a także wykonanie narożnych okuć zupełnie tuszuje blaszak, który imituje zrobiony z drewna garaż.