Generalnie obraną zasadą jest, że garaż powinno się stawiać z materiałów, z jakich postawiono domek. Czasem możemy jednakże troszkę oszczędzić oraz zastosować imitację poniektórych materiałów.
dachówkę ceramiczną możemy czasami zastąpić imitującą ją blachodachówką wykorzystując ów surowiec do przykrycia dachu naszego garażu.

Źródło: http://www.flickr.com
Odradza się jednak takowe wyjście wtenczas, jeżeli garaż ocieplany sytuuje się w linii płotu przed czy też bok w bok z przodem domku. Możesz także wykorzystać troszkę tańszy tynk zewnętrzny do pokrycia elewacji garażu, lecz trzeba zwrócić uwagę, czy będzie on pasował do fasady budynku. Chcąc skorzystać z garażu komfortowo, nie możesz rezygnować ze starannej cieplnej izolacji jego ścian.
Budowa garażu metodą standardową wiąże się za każdym razem z niezbędnością zatrudnienia geodety, konstruktora a także przebrnięcia poprzez procedury administracyjne zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę. Natomiast garaż z blachy o nawierzchni nie przekraczającej 35 m2 można wybudować na zgłoszenie omijając czasochłonne procedury urzędowe. Garaż zrobiony z drewna to też nie małe koszta, mniej więcej 3 razy ogromniejsze aniżeli w przypadku garażu blaszanego, a także znacząco dłuższy termin budowy.
Ten dający do myślenia materiał po prostu należy zgłębić. Odnosi się do pokrewnej tematyki, więc na pewno warto go przeczytać. Kliknij – szczerze zalecamy tę stronę.
Od niedawna pojawiły się w sprzedaży akrylowe blachy odwzorowujące drewno. Jest to po obmalowana ocynkowana blacha, na której nadrukowano strukturę drewna. Dziś mamy w ofercie dwa warianty drewnopodobnych blach w odcieniu złocisty dąb jak też ciemny orzech.
Garaże zrobione z drewnopodobnej blachy prezentują się niczym garaże drewniane. Do tego użycie nitów pomalowanych w odcieniu dobranym do blachy a także wykonanie narożnych okuć zupełnie tuszuje blaszak, który imituje zrobiony z drewna garaż.