W jaki sposób można ocalić łamliwe włosy?

Jest ratunkiem dla zniszczonych koloryzacją kędziorków. Ocala rozdwojone końcówki jak też powoduje, iż włosy bezzwłocznie stają się śliczne a także połyskujące.

Laminowanie włosów nie bez przyczyny mienione bywa czasami „ostatnią deską ratunku” dla włosów zniszczonych. Podobnie jak w przypadku laminowania dokumentów, aplikowane w czasie laminacji płyny tworzą na włosach trwałą warstewkę – na tyle mocną, iż rozchylone łuski włosów momentalnie domykają się, zaś kędziorki z miejsca wyglądają na mocniejsze. Po całej operacji są one miękkie.
Rdza

Kędziorki możesz laminować także domową, niedrogą metodą. Sposób taki rekomendowany bywa na urodowych blogach, lecz krytykują go fryzjerzy ze względu na możność uszkodzenia włosów. Starczy nieduża ilość żelatyny, miska z ciepłą wodą, ręcznik jak też odżywka do włosów z dodatkiem olejków.

Czy nasz tekst zdaje się być interesujący? Pragniesz zgłębić więcej treści na zbliżony temat? Więc idź tu architekt tarnów i czytaj następny wątek.

Zabieg laminowania realizowany jest w wielu salonach fryzjerskich. Mogą z niego korzystać zarówno właścicielki włosów prostych, jak także kręconych, czupurnych. Nie będzie przy tym znaczenia, czy są to włosy naturalne, czy może koloryzowane. W czasie owego zabiegu używane będą płyny obejmujące nierozpuszczalne w wodzie białka fibrylarne fabrykowane poprzez keratynocyty, które wnikają w strukturę kędziorków oraz wypełniają ją, rekonstruując kędziorki od zewnątrz, a również specyfiki zamykające łuski włosów na całej ich rozciągłości. Rezultaty dobrze widać na włosach zniszczonych, które tuż po pierwszym zabiegu robią się wyraźnie gładsze.

Zabieg ten w salonie fryzjerskim kosztuje od blisko 300 do 700 złotych. Zabieg taki trwa 45-60 minut. Realizuje go dziś większość fryzjerskich salonów.