Jakie istnieją typy bram przeciwpożarowych i co one zapewniają?

Obecnie na rynku dostępne są niezawodne oraz sprawdzone bramy PPOŻ, które są używane we wszystkich obiektach budowlanych – w zależności od konkretnej klasy, jeżeli chodzi o odporność ogniową.

brama pożarowa

Autor: Röben
Źródło: Röben

Wnętrza - portret

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie modele posiadają tzw. aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, spójrz na treść (https://schweitzerpolska.pl/) znajdujące tutaj, są tam inne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór przedmiotów sprzedawanych w różnych klasach wytrzymałości ogniowej. Te klasy to EL30, EL60 i EL120. Bramy te produkowane są w różnorodnych modelach i w bogatej palecie kolorystycznej, jaka ułatwia dostosowanie danej konstrukcji do niemalże dowolnej przestrzeni, dowolnego miejsca oraz zamontowanie bramy pożarowej w jak najmniej widocznym miejscu. Tego typu towary spełniają funkcję dymoszczelną oraz ograniczają rozprzestrzenianie się trujących gazów palnych do różnych znajdujących się w domu stref. Firmy sprzedające takie bramy pożarowe oferują również rozwiązania w nietypowych oraz niestandardowych rozmiarach ponadgabarytowych i odmienne według podanych rozmiarów wskazanych przez zamawiających.

poziomice

Autor: SOLA
Źródło: SOLA
Ponadto jest możliwość wykorzystania drzwi przejściowych czy ewakuacyjnych, które pomagają przechodzenie lub przejeżdżanie małymi wózkami w przypadku zamknięcia. Zależnie od zapotrzebowań może być dostarczana brama pożarowa w wersji m.in. rolowanej, przesuwnej, opuszczanej lub bramy gilotynowe. Najważniejszym zadaniem bramy przeciwpożarowej jest tworzenie i wydzielenie stref pożarowych. Dlatego też wszystkie proponowane produkty są zaopatrzone w elektromagnetyczny trzymacz. Zazwyczaj bramy pożarowe w czasie eksploatacji są w pozycji otwartej.

W razie wystąpienia zagrożenia pożarowego sygnał ze specjalnej centralki, która przyłączona jest do mechanizmu alarmowego, efektywnie oraz szybko wywołuje ich zamknięcie oraz eliminację rozwoju pożaru czy też nawet jego stłumienie.