Obligatoryjne wyposażenie każdego samochodu

Wielu kierowców ma problem z wyszczególnieniem wszelkich rynsztunków, które stanowią nieodzowne wyekwipowanie auta. Okazuje się, iż rejestr obiektów, jakie trzeba przewozić w pojeździe, nie będzie długa.

budynek energooszczędny slider

Autor: RHEINZINK Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.rheinzink.pl
Gaśnica a także ostrzegawczy trójkąt – jest to wyłączny rynsztunek, jaki obligatoryjnie winien znajdować się w każdym aucie jadącym po krajowych szosach. Minimalna objętość gaśnicy samochodowej to jeden kg, natomiast musi posiadać ona także tzw. homologację i aktualne badania techniczne, jakie powinniśmy odnawiać co rok. Jeżeli chodzi o trójkąt , to też trzeba zatroszczyć się o jego homologację. Pamiętajmy, aby w przypadku dysfunkcji postawić go na szosie w odległości od 30 do 50 m poza terenem zabudowanym, albo sto m na autostradzie. W innym przypadku zagraża nam kara w wysokości stu pięćdziesięciu zł.
dom - portret

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż apteczka samochodowa wcale nie jest obligatoryjnym ekwipunkiem samochodu. Policjanci akcentują jednakże, że opłaci się wyposażyć się w ów rynsztunek, albowiem może on się przydać nam w najmniej przewidywanych przypadkach. Prócz apteczki samochodowej, nieprzymusowe są też: zapasowe żarówki, odblaskowa kamizelka, zapasowe koło z podnośnikiem, pasy transportowe jak też kluczem do kół. Każdy z tychże przedmiotów należy jednakże mieć przy sobie, gdyż może być potrzebny w sytuacji awaryjnej.

Omawiany tekst Ci się spodobał? Więc odszukaj serwis, który zawiera zbliżone informacje na omawiany temat – one również będą wciągające.

Należy też mieć instrukcję w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jaką możemy zakupić na benzynowych stacjach czy też wydrukować z netu.

Pomocnym elementem wyposażenia samochodu na pewno będzie odblaskowa kamizelka, która zajmie mało miejsca, natomiast może okazać się potrzebna w razie potencjalnego wypadku albo konieczności dokonania niedużej reperacji na poboczu.