Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na dach?

Jedną z poważnych decyzji dotyczących budowy domu jest wybór pokrycia. Ma to wpływ to jego wygląd, ale ponad wszystko rozwiązania konstrukcyjne. Rozważnie dobrany dach oszczędza problemów. Powinno się więc poświęcić mu dużo więcej uwagi, niż tylko przystawać na propozycje architekta.

Pod tym względem nie miejmy żadnych wątpliwości. Mamy prawo mieć swoje preferencje w kwestii dachu, ale to specjalistyczna wiedza eksperta będzie decydować. Im więcej zainteresowania mu poświęcimy, tym większy wpływ uzyskamy mieć kształt domu.
Dlaczego? To, czym nasze schronienie jest pokryte, ma wpływ na strukturę i na odwrót. Każdy projekt domu ma ściśle zdefiniowane parametry. Zazwyczaj nie mamy możliwości zrobienia tu wielkiej rewolucji bez dużej ingerencji w projekt. Nawet forma strzechy oddziałuje na dobór rodzaju pokrycia.
Zwykle na początku dobieramy materiał, z którego wykonane zostanie pokrycie. Oczywiście jego typy różnią się ceną i jakością. Za najlepsze uważane są naprawdę ładne dachówki ceramiczne, które mają bardzo wiele plusów, m.in. pomagają w utrzymaniu chłodu latem i ciepła w mrozy. Są jednak drogie. Następnym powszechnym wyborem jest zastosowanie blachy. Jest ona lżejsza i tańsza, chociaż jej waga zawsze zależy od grubości. Dla wielu dużym plusem okazuje się, że odpowiednia blachodachówka jest zwykle tańsza, a wygląda jak rozwiązanie ceramiczne.
magazyn

Źródło: http://www.sxc.hu/
Mimo że to nie wybór barwy dachówki jest najistotniejszy, powinien być przemyślany.

Odwiedź naszą kolejną podstronę. Tam zamieściliśmy ciekawe wiadomości. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam bardzo miło, jeśli posty się spodobają.

Przede wszystkim musi być dostosowany do planu zagospodarowania przestrzennego (lokalne władze mają prawo nam go nawet narzucić), potem do barwy ścian domu i naszego gustu.

Kiedy już wszystko ustalone, musimy zwrócić uwagę na ważny czynnik – ekipę, która będzie zajmować się położeniem zadaszenia. Obok jakości typu pokrycia to jakość robocizny będzie miała wpływ to, czy po burzowym lecie nie będziemy musieli dokonać remontu dachu.