Do jakich celów można używać szufli i jaki trzonek do niej będzie najlepszy?

Urządzenie tego typu to nie jest zwyczajnie łopata. Tak trzonek oraz robocza część są dostosowane do pracy z sypkimi materiałami. Również tego typu narzędzie będzie się sprawdzało prawidłowo przy przerzucaniu piasku, żwiru i cementu.

domek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Jesienne dekoracje domu

Autor: Home&you
Źródło: Home&you
W przypadku przyrządów, które poddawane są znacznym obciążeniom, materiał odgrywa niezwykle znaczną rolę. Szufle właśnie należą do takich narzędzi. Jeżeli mamy na myśli część roboczą, jest to przeważnie w każdym przypadku stal. Dodatkowo może być to hartowana stal, która jest twarda i bardzo odporna. Cechuje się także zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo niełatwo ją zgiąć lub uszkodzić. Stal malowana proszkowo oznacza, że szufla jest pokryta specjalną powłoką lakieru, która dodatkowo chroni przed uszkodzeniami oraz przed rdzą, która spowodowana jest przez wilgoć. Oczywistym jest, że nawet najlepszy lakier będzie w przyszłości uszkodzony. Jednak jeżeli chodzi o malowanie proszkowe, to musi minąć bardzo dużo czasu. Szufle węglarskie z metalowym trzonkiem mogą posiadać trzonek stworzony albo z lekkiego aluminium wytrzymałego na korozję albo z ciężkiej stali. Trzonki z ciężkiej stali używane są rzadko, ponieważ są niepraktyczne, ale można jeszcze spotkać pojedyncze wersje szufli niezbyt długich, które mają uchwyt stalowy.

Węglarska szufla, która posiada trzonek wykonany z drewna, to nie jest trzonek mocny tak jak aluminiowy i nie daje on możliwości profilowania.

Zainteresował Cię omawiany temat? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy tekst (http://www.eshop.pronar.com.pl/zestaw-narzedzi-wera-2), który z pewnością niezwykle Cię zaciekawi. Zobacz!

Ze względu na małą cenę z drewna trzonki są jednak często stosowane i są nadal popularne. Trzonki wyprodukowane z drewna są wykonane bez specjalnych metod obrabiania i zapewniają to, że chwyt jest bezpieczniejszy niż trzonka metalowego.

Szufla, która ma trzonek z włókna węglowego nie jest to zazwyczaj typowa węglarka, lecz jest to piaskówka. Można by ją jednak wykorzystywać do tego samego celu. Włókno szklane jest to surowiec bardzo lekki, odporny na zawilgocenie i korozję.