Jakie są atuty posadzek z żywicy oraz czy są one dobre dla alergików?

Posadzka z żywicy nie każdemu człowiekowi musi się kojarzyć z pomieszczeniami mieszkalnymi. W przeszłości stosowane one były przeważnie w pomieszczeniach produkcyjnych, ale dziś pojawiają się również w salonach.

żywice

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Posadzki z żywicy są niezwykle dobrym wyborem dla takich osób, które poszukują wysokiego połysku i ponadczasowego rozwiązania. Jeszcze niedawno żywice nie były popularne w domach mieszkalnych, a znaleźć można je było zazwyczaj w halach produkcyjnych. Teraz jednak posadzki z żywicy są bardziej doceniane przez właścicieli jednorodzinnych domów. Najważniejszymi zaletami posadzek z żywicy są duży połysk, prostota utrzymania w czystości oraz brak złączeń.

Jeżeli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie godny zainteresowania, to zobacz też ten udostępniony poniżej tu materiał – on także będzie warty uwagi.

Właściwości te sprawiają, że posadzka z żywicy jest bardzo często wybieranym wyjściem w domach. Przede wszystkim duży połysk i brak łączeń sprawiają, że każde wnętrze wygląda jako w większym stopniu przestrzenne. Posadzka, która jest wykonana z żywicy sprawdza się bardzo dobrze w niewielkich pomieszczeniach.

podjazd

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
Co bardzo interesujące, to tego typu posadzki z żywicy pozwalają na umieszczenie pod nimi niezwykle różnych, ciekawych efektów przykładowo grafiki 3D. Wyjście tego typu zezwala tworzyć bardzo fantazyjne, interesujące rozwiązania dla przykładu rezultat chodzenia po piasku lub wodzie. W żywicy można by zatopić prawie wszystko, a do tego posadzki z żywicy można wykorzystywać w bezbarwnym kolorze jako bezpośrednie pokrycie starej posadzki. Jeżeli ktokolwiek posiada w domu ciekawą podłogę ze starego drewna, to żywica znakomicie podkreśl ją i utrwali oraz sprawi, że powierzchnia po której będziemy chodzić, będzie całkiem gładka. Posadzki z żywicy sprawdzają się w jakimkolwiek wnętrzu. Wkomponować je można by zarówno w klasyczny styl jak i styl industrialny.

Mocną stroną posadzek z żywicy jest możliwość stosowania tego typu posadzki w mieszkaniach, w jakich mieszkają alergicy. Posadzki z żywicy bezpiecznie można by czyścić różnorakimi środkami. Nawet wielokrotne zmywanie nie ma negatywnego wpływu na wygląd posadzki.