Co można wykonać, aby przyciągnąć klientów?

Na pewno zgodzisz się, że pozyskiwanie nowych klientów to fundament większej części dobrze prosperujących firm. A zdobywanie nowych odbiorców to również olbrzymie pomaganie im w podejmowaniu decyzji. Dużo kobiecych firm posiada doskonałe produkty, ale wciąż się zmaga z ogromną konkurencją, przez co ich firmy prosperują nie najlepiej.

spółki

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Być może, podobnie jak dużo przedsiębiorczych pań, nie do końca wiesz, jak sprawić, żeby klienci wybierali właśnie Twoją firmę oraz Twoje towary czy usługi. Wbrew temu, co może Ci się zdawać, nie powinno się wybierać opcji najtańszych, ale trzeba usunąć te gorsze. Lubimy poczuć, że mamy wybór, przy czym im szerszy jest wybór, tym bardziej znacząca obawa, że zdecydujemy błędnie. Dlatego też bardziej odpowiedni wybór powoduje najczęściej paraliż decyzyjny i finalnie nie wybieramy nic.

Jeżeli niezwykle emocjonuje Cię podnoszona w tym artykule problematyka, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.bscav.eu/streaming-online/) opisującym zbliżone zagadnienia.

Podejmowanie decyzji i dokonywanie wyborów jest procesem, który wymaga dużo sił, wysiłku oraz powoduje niepewność i obawę. Mogłoby się zdawać, że im większy wybór zapewnisz swym klientom, tym powinni oni być w większym stopniu usatysfakcjonowani. Otóż nic z tych rzeczy. Powinnaś poprowadzić swojego klienta „za rękę”, udogodnić mu podejmowanie decyzji, natomiast na koniec zapewnić go, że ta decyzja była po prostu właściwa.

lodówka

Autor: David Jackmanson
Źródło: http://www.flickr.com
wnętrze samochodu

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Aby pomóc interesantom wybrać, trzeba odpowiednio zaprezentować swą ofertę. Najlepiej tak, aby wszystko było jasne oraz oczywiste. Co trzeba zrobić, co na co się zdecydować, a co trzeba wyeliminować. Pomoże Ci w tym świadomość istnienia kilku zjawisk psychologicznych. Dla przykładu nie każdy klient wie, że efekt izolacji wycisza również niejako odmiennego rodzaju efekty związane z możliwością zapamiętywania. Chodzi tu dla przykładu o efekt początku oraz końca. Gdy coś wyróżniasz, to zostanie to zapamiętane dokładniej, niż dane z początku i końca. Pamiętaj o tym podczas opracowywania różnych prezentacji czy też ofert sprzedażowych.

Możesz także użyć innego odcienia, kroju czcionki czy jej wielkości. Ponadto możesz zastosować ruchomą reklamę albo banner na tle nieruchomym, zdecydować się na niecodzienny układ katalogu drukowanego albo podkreślić w Twojej ofercie coś całkowicie odmiennego, niż konkurencyjne firmy.