Dzisiejsze apartamenty w stanie deweloperskim z reguły nie mają ścian działowych — sami będziemy mogli je postawić

Obecnie deweloperzy często decydują się na pozostawianie decyzji mieszkańcom, gdzie chcieliby postawić ściany wewnętrzne w mieszkaniu.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że chcemy kupić 70-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper poinformuje nas w sumie o tym, gdzie będzie łazienka oraz kuchnia. Z projektu też dowiemy się, gdzie znajdują się okna oraz drzwi wejściowe. I to w sumie tyle. O całej reszcie możemy decydować sami. Jeżeli mamy brzdące, to na pewno zechcemy wydzielić dla nich ich własną przestrzeń. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w znacznej mierze zapewne od naszych latorośli. Jeśli zechcemy, to możemy postarać się także wydzielić komórkę i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie posiadamy dzieci, to można zdecydować się na dużą sypialnię oraz na przykład gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą domową siłownię). Ściany można będzie ustawić tak, jak zechcemy. Zapewne pomocny w aranżacji będzie architekt lub dekorator wnętrz. O jego wsparcie powinni się najbardziej postarać ci, którzy nie znajdują u siebie żadnego wyczucia stylu. Ściany mogą być wykonane z regipsu. Są one wtedy tanie oraz dość łatwo się je stawia.

Ten serwis internetowy schody drewniane zawiera ciekawe informacje na prezentowany wątek, więc, jeśli ta problematyka Cię absorbuje, to zobacz to obowiązkowo.

Niestety dosyć mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie można też na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeśli chcemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skierować w stronę ściany z cegieł. Jest to bardziej kosztowne, a ich stawianie potrwa dłużej, ale będzie idealna przez lata.