Ten, kto nabywa nowe mieszkanie może podjąć decyzję, gdzie będzie chciał postawić ściany wewnętrzne

Dawniej ściany w kamienicach były bardzo gruby. W obecnych czasach na szczęście stawia się je stosunkowo bez większych trudności.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych budynkach usunięcie którejś ściany może okazać się bardzo trudne, gdyż groziłoby to zawaleniem się budynku. Musimy mieć na uwadze to, że w starych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. Dziś jednakże buduje się osiedla przy pomocy nowoczesnych standardów. Nie ściany trzymają na sobie ciężar budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które najczęściej bywają ogromnymi słupami. Zwykle nie dostrzeżemy ich w swoim mieszkaniu, bo są elementem ścian między lokalami. To bardzo dobry trik, gdyż wtedy wewnątrz swojego mieszkania da się układ ścian dowolnie modyfikować. Zazwyczaj mamy mamy zaznaczone miejsce na tylko kuchnię oraz łazienkę. Zresztą możemy popuścić wodzę fantazji. Jeżeli wychowujemy brzdące, to na pewno zechcemy stworzyć im prywatną przestrzeń. Czyli będą potrzebowały własnych pokoi. Możemy również wygospodarować odrobinę miejsca na gabinet.

Aby poszerzać wiedzę w tym obszarze – kontynuuj wyszukiwanie następnych niebanalnych myśli w wielu tekstach. Kliknij w podany link i studiuj bez limitu.

Każda ściana może być wykonana przykładowo z regipsu. Takiego typu materiał bywa dosyć niedrogi oraz po prostu prędko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że zbytnio przepuszcza dźwięki. Jeżeli zatem pragniemy zachować prywatność, to musimy postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Świetnym pomysłem jest tradycyjna cegła. Prawda, postawienie tego typu ściany będzie droższe oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała bardzo długi czas.