Gzymsy kojarzone są zwykle z budynkami z XIX wieku — a tu okazje się, że wracają dzisiaj do łask

Ładne gzymsy potrafiły być elementem dekoracyjnym niejednego mieszkania w starej kamienicy. Obecnie również decyduje się na to coraz więcej ludzi.
Mówi się, że moda wraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria
To prawda. Jeżeli popatrzeć by na historię sztukaterii, to powrót jest niesamowity i to po bardzo długiej przerwie. Ponad sto lat temu sztukateria była umieszczana niemal w każdej kamienicy. W obecnych czasach w szczególności upodobali ją sobie artyści, którzy lubią nietuzinkowe wystroje wnętrz.

Koniecznie przeczytaj artykuł (http://www.srdkstudio.com/rewitalizacja-budynkow-mieszkalnych/) na ten temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Popraw swoją wiedzę na to zagadnienie.

Jeżeli zatem chcemy zdziwić gości, to można wykończyć salony ładnymi gzymsami. Obecnie mogą być one wyprodukowane z żywicy. Są wówczas lekkie oraz niezbyt drogie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą przykładowo ukrywać karnisz, do którego później będą przyczepione zasłony na kółkach. Mogą również stanowić zastępstwo dla podwieszanego sufitu. Wtedy ekipa wykończeniowa wmontuje w niego LED-y. Da to dodatkowe oświetlenie, które będzie rewelacyjnie prezentowało się dla przykładu w salonie. Lampki i kable będą schowane pod gzymsem. Są różne typy sztukaterii. Można zamówić przykładowo wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować w środku, jak i na zewnątrz budynku. Należy jedynie mieć na uwadze to, że te, które mają być wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wyprodukowane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeśli postawimy na wykończenie domu w starym stylu, to gzymsy będą pasować perfekcyjnie — zwłaszcza w salonie.