Należycie zaprojektowane miejsce pracy jest bardzo istotne dla naszego kręgosłupa

Wszyscy, którzy siedzą przed komputerem, zdają sobie sprawę z tego, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Ślęczenie wiele godzin przed laptopem jest ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie był stworzony do takiej pozycji.

Nie jesteś w stanie doczekać się innych wątków? Mamy dla Ciebie hiperłącze, które da Ci możliwość, by zapoznać się z wielką porcją nowych informacji.

Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia z reguły odbija się na wszystkich negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają odczuwać kłopoty z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Jest to spowodowane tym, że mają kiepsko dostosowane stanowisko pracy. W pracy z komputerem najważniejsze jest krzesło. Musi być ono idealnie dobrane do naszego wzrostu. Musi posiadać także w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wówczas czasami będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy odpocząć naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być również dobrze wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I oczywiście musi posiadać podłokietniki. Bez tego trudno określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Musi też posiadać dobre kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie powinno przyciężkawo odsuwać się od biurka. Z tego powodu we wszystkich korporacjach najczęściej widujemy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to trzeba zamówić podnóżek. Będzie to wtedy idealny zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez problemów pracować, a bóle pleców nie będą nam już dokuczać.