6 prostych metod klasyfikacji klimatyzatorów

Klimatyzatory w dużym uproszczeniu można scharakteryzować jako urządzenia, które odpowiadają za dostawę powietrza o określonej przez człowieka temperaturze. Klimatyzatory posiadają możliwości zarazem schładzania jak również ogrzewania powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Klimatyzator kasetonowy

Autor: Lars
Źródło: Lars
W dzisiejszej dobie na rynku sprzedażowym dostępnych jest wiele rodzajów klimatyzatorów, które można dopasować do swych indywidualnych wymagań. Klimatyzatory można dzielić ze względu na mnóstwo przeróżnych kryteriów.

Jednym z bardziej popularnych podziałów jest klasyfikacja ze względu na samą budowę urządzenia. Tutaj można wyróżnić systemy klimatyzacyjne kompaktowe określane również monoblokowymi. Charakteryzują się one tym, że składają się tylko z pojedynczej jednostki. W tym przypadku parownik jak również skraplacz to po prostu jedno urządzenie, które konwertuje swe właściwości w toku pracy. Systemy klimatyzacyjne kompaktowe z racji swoich niewielkich wymiarów świetnie sprawdzają się na małych powierzchniach, gdzie oszczędność przestrzeni jest dobrze widziana.

Jeśli chodzi o klimatyzatory kompaktowe można tu wyróżnić typ przenośny, który daje możliwość przenoszenia urządzenia tam gdzie tylko będzie taka potrzeba. Innym rodzajem jest klimatyzator tzw. okienny, który jak nazwa wskazuje mocowany jest w otworze okiennym lub też murze. Jest to prosty w instalacji rodzaj, który prócz tego nie rodzi jakichkolwiek trudności w obsłudze. Jego wielką zaletą jest również to, że umożliwia on swobodne jak również równomierne dostarczanie powietrza. Niewielkim problemem jest tylko i wyłącznie to, że trzeba mieć świadomość tego, że ich praca jest dość głośna.

Innym powszechnym rodzajem klimatyzatorów są klimatyzatory typu split , są to systemy dwuczęściowe, składające się z 2 jednostek. W module wewnętrznym zabudowany jest parownik, natomiast w module zewnętrzny sprężarka. Te dwie jednostki zespolone są ze sobą na dwa sposoby. Wykorzystany do tego celu może być nowoczesnej technologii hydrauliczny jak również linia chłodnicza lub też układ elektroniczny. Ostatnim rodzajem klimatyzatorów są klimatyzatory typu multi-split, które mają bardzo wiele wspólnych właściwości z sy klimatyzatory (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai/klimatyzatory-nascienne-hyundai) tyzacyjnymi split.

Źródło: