Rynek mieszkaniowy w Warszawie i najbliższych okolicach, gdzie będzie się mieszkało najwygodniej.

Stolica Polski to największe miasto w Polsce, liczy obecnie znacznie ponad milion mieszkańców. I mowa tu jest tylko o osobach w niej mieszkających, a przecież bardzo duża ilość pracujących na terenie Warszawy mieszka w jednej z wielu okolicznych miejscowości.

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA
Taki trend stał się bardzo popularny, wielu ludzi zdecydowanie bardziej woli kupić lub wybudować dom dwadzieścia kilometrów od granicy, ale mieć spokój, ciszę i niewielki ogródek w którym można wypocząć. Niestety wiąże się to z tym, że niezbędne będzie codzienne jeżdżenie do pracy, a z tym niekiedy będą spore problemy. Rano chyba wszystkie większe ulice stoją w jednym wielkim korku, i dokładnie to samo dzieje się po południu, tyle że w drugą stronę (więcej ). Chęć posiadania swojego domu w spokojnej okolicy sprawiła, że wszystkie miejscowości wokół Warszawy zaczęły się dynamicznie rozwijać. Jeszcze do niedawna największym zainteresowaniem cieszyły się jednorodzinne domki, ale takich trendów nie mogli nie zauważyć deweloperzy, i dookoła Warszawy zaczęły się pojawiać domy wielorodzinne.

Na zachód od Warszawy, raptem kilkanaście kilometrów od jej granicy położony jest Pruszków, jedno z chętniej wybieranych miejscowości przez osoby szukające domu czy mieszkania. W Pruszkowie cały czas powstają kolejne inwestycje, a mieszkania pogorzelica mieszkania na sprzedaż pruszków są sprzedawane praktycznie od razu, jak pojawią się tylko się w oficjalnej sprzedaży. Z Pruszkowa można łatwo dotrzeć do stolicy, szczególnie że kursuje tam podmiejska kolej, która pozwala na dotarcie do samego centrum bez żadnego stania w korkach.

mieszkanie

Autor: booledozer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś poszukuje spokojniejszej okolicy, w otoczeniu lasów i w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego, to idealnym miejscem będzie dla niego Legionowo. Dojazd z tego miasteczka też będzie szybko przebiegał, chociaż rzecz jasna korki również i na tych trasach mogą się pojawić. Z uwagi na to, że jest z niej nieco dalej do Warszawy, to nowe mieszkania legionowo będą miały dużo bardziej korzystne ceny, niż w miejscach które leżą bliżej. I dzięki temu także są niezwykle chętnie kupowane przez wielu klientów.