Niezły sposób na system samoczyszczącego się pokrycia dachowego

Stawiając dom, powinniśmy dobrać pokrycie dachowe, jakie on będzie miał. Możemy wybrać pokrycie z miedzi, do jakiego będą konieczne odpowiednie kształtki.
Kształtki dachowe mogą być wyprodukowane z miedzi.

Kształtki z miedzi są określane także systemem samoczynnego czyszczenia pokrycia dachowego. Dzięki kształtkom uzyskujemy zapobieganie rozwojowi mchów czy też traw. Kształtki są dopasowane ściśle do formy pokrycia. Dzięki specjalnym otworom, powiększa się powierzchnia reakcji miedzi z wilgocią. Wilgoć jest równomiernie rozprowadzana na całej powierzchni dachu. Po spatynowaniu oraz kontakcie z wilgocią, uwalniane są jony miedzi. Właściwością ich jest proste rozpuszczanie w wodzie. Żeby cykl oczyszczania pokrycia dachowego był rozpoczęty, powinna być zgromadzona na kształtkach odpowiednia ilość tlenku miedzi. To akurat tlenek miedzi w wyniku reakcji z wodą oraz powietrzem przekształca się w siarczan miedziowy.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści (http://www.ocieplaniepianapur.pl/nasze-uslugi/ocieplanie-poddaszy-krakow/) swego wpisu.

W taki sposób woda o zmienionej właściwości chemicznej powoduje zjawisko naturalnego czyszczenia dachu. Niezwykle ważną rolę odgrywają specjalne rowki oraz powierzchnia tego typu, jakiej kształt mógłby działać hamująco. Woda zostaje zatrzymana oraz przedłuża się okres reakcji wilgoci z miedzią.

dom jednorodzinny

Autor: Röben
Źródło: Röben
Pieniądze

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mówimy o dachach przykrytych miedzią, koniecznie należy mieć na uwadze kompensację termiczną miedzianych składników. Kompensacja ta wynika ze zmian temperatury. Zjawisko tego typu jest wyjątkowo ważne dla dachów o olbrzymiej powierzchni. Poszczególne arkusze powinny mieć możliwość podłużnego i poprzecznego przesuwania. Przesuwanie pozwala na swobodną zmianę wymiarów elementów dachu wraz ze zmianą temperatury.

Warto podkreślić, że najczęstszą wadą przy pokryciach dachowych z miedzianej blachy są nieprawidłowo wykonane połączenia. Niezwykle istotne jest, aby w czasie montowania zagwarantować okazję przesuwania blachy, która może powstawać w wyniku oddziaływania ciepła.