Do czego jeszcze mogłaby zostać wykorzystana pasta do zębów?

Jeżeli rysy są naprawdę małe, to wystarczyłoby zakleić ekran przy pomocy folii poliwęglanowej. Tego typu folia znakomicie wypełnia wszystkie mikro szczeliny i mikrorysy oraz dodatkowo zabezpiecza przed pojawianiem się następnych różnych rys.
Taki sposób jest niezwykle łatwy, gdyż żąda jedynie bardzo dokładnego naklejenia folii.

dom

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Należy naturalnie użyć odpowiedniej dla konkretnego modelu folii. Jeżeli z kolei zarysowania na ekranie są trochę głębsze, to dobrym sposobem będzie użycie pasty do zębów. Jako że najcenniejszym składnikiem takiej pasty są zeolITy, czyli drobinki pokruszonych skał, po prostu poleruje się nią ekran. Na głębokie zarysowania pasta już niestety będzie wystarczająca, więc można by użyć wyłącznie pasty polerskiej. Posiada ona grubsze ścierniwo, zatem trzeba wszystkie prace wykonywać niezwykle ostrożnie, ponieważ bardzo prosto jest w takiej sytuacji uszkodzić ekran. Jeśli to nastąpi, to pozostanie już wyłącznie wymiana kompletnego wyświetlacza ekranu.
Okna, elewacja

Autor: jointcracker
Źródło: http://www.flickr.com
Przy obu tych sposobach, prawidłowo by było użyć na koniec folię poliwęglanową, aby nie było potrzeby martwienia się o ewentualne następne zarysowania. Usuwaniem rys oraz regeneracją monitorów zajmują się co poniektóre serwisy GSM. Niestety tego typu czynność nie należy do najbardziej tanich, jednak jeżeli nie masz należytego doświadczenia, to jest to doskonałe rozwiązanie kłopotu. Oczywiście pozostaje ponadto kwestia wymienienia ekranu wyświetlacza, jednak w większej części ogumienie telefonów będzie to nieopłacalne, ponieważ wartość smartfona zwiększy się po tego typu wymianie około dwukrotnie.

Usuwanie zarysowań z ekranu to niezwykle delikatna kwestia, więc jeśli nie czujesz się na siłach, to najskuteczniejszym wyjściem będzie niepodejmowanie się tej pracy samodzielnie. Lepiej przekazać komórkę do fachowca.