W którym miejscu oraz jak musi być zainstalowany sygnalizator akustyczny?

Sygnalizatory dźwiękowe są produkowane do dźwiękowej sygnalizacji w wewnętrznych układach dotyczących sygnalizowania ujawniania się pożaru oraz mogłyby posłużyć do różnych celów zgodnie z określonymi możliwościami sygnałów.

dachówki ceramiczne

Źródło: http://www.preskpol.pl/
apartament

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy
Sygnalizator

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-media.pl
Chodzi tu o techniczny sygnał służący do alarmowania o niewłaściwym stanie konkretnego urządzenia. Sygnalizator jest przeznaczony do instalowania w pokojach zamkniętych. Składa się on z dwóch części. Pierwsza jest właściwym sygnalizatorem umieszczonym w obudowie, która jest wykonana z tworzyw sztucznych. Posiada ona specjalistyczne wyprowadzenia do podłączenia napięcia zasilającego oraz piny, jakie umożliwiają dobranie rodzaju dźwięku. Sygnalizator wyposażony jest w możliwość wybrania jednego z kilku sygnałów dźwiękowych. Jako źródło dźwięków jest użyty przetwornik ceramiczny. Przez wykorzystanie wyłącznika sygnału istnieje także możliwość wyłączenia sygnału akustycznego oraz pozostawienia wyłącznie sygnału wizualnego.
Drugim składnikiem mocującym tego typu sygnalizator sygnalizator akustyczny 230v do ściany lub sufitu przy pomocy dwóch wkrętów i kołków rozporowych albo przez odpowiednią puszkę są żarówki. W celu otworzenia takiego sygnalizatora trzeba trzymać podstawę oraz dokonać obrotu klosza w lewo, a następnie trzeba wyciąć klosz oraz podstawę. Aby domknąć opisywany sygnalizator, trzeba stosownie dostosować wzajemnie tzw. wypusty, które oznaczone są czarnym kolorem. W późniejszej kolejności należy złożyć sygnalizator oraz dokonać obrotu w prawo. Opisywane sygnalizatory muszą być wbudowane do specjalnej instalacji przy wykorzystaniu puszek połączeniowych, które posiadają odporność ogniową.

Tego typu puszka powinna być zamontowana do ściany albo sufitu, który też posiada wymaganą wytrzymałość ogniową. Puszka musi być zainstalowana na podłożu o wyznaczonej wytrzymałości ogniowej.