Jakie są zalety z korzystania z terapii hiperbarycznej?

Kuracja hiperbaryczna jest nieinwazyjną metodą terapeutyczną, która stosuje 100% tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, który znajduje się w szczególnym pomieszczeniu czyli w komorze hiperbarycznej.
Zamysłem terapii hiperbarycznej w rozumieniu metody leczenia, jest poprawienie naturalnego mechanizmu gojenia się ran i procesów naprawczych jeśli chodzi o rany i odmienne dolegliwości.

paliwo

Autor: justgrimes
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj komora hiperbaryczna jest często stosowana jako kuracja, która wspomaga leczenie dużej ilości dolegliwości i wielu chorób. Tlenoterapia hiperbaryczna, jest to jedna z w najwyższym stopniu skutecznych form dostarczania tlenu do dowolnych komórek ciała. Zastosowanie bardziej wysokiego ciśnienia od atmosferycznego pozbawia hiperbaryczny tlen barier fizjologicznych przenikania przez tkanki. W rzeczywistości oznacza to, że tlen musi przenikać w te miejsca, gdzie normalnie nie ma szans dotrzeć. Chodzi tutaj naturalnie o obszary źle ukrwione przykładowo rany lub ogniska udarowe.

komora hiperbaryczna

Autor: Franke Polska
Gazy, które znajdują się pod ciśnieniem hiperbarycznym w szczelnym pomieszczeniu, którym jest komora hiperbaryczna, prędzej dyfundują do płynów oraz gromadzą się w większych stężeniach. Tlen przenika nie do jedynie czerwonych krwinek, stężenie jest większe także w osoczu, w układzie limfatycznym i płynie rdzeniowo-mózgowym. Terapia hiperbaryczna sprzyja niezwykle procesom fizjologicznym w naszym systemie oraz przyspiesza gojenie się ran oraz regeneracja (profesjonalna regeneracja zaciskow hamulcowych) tkanek. Sprawdza się znakomicie w takich dolegliwościach jak stopa cukrzycowa oraz zaburzenia po radioterapii kości i tkanek miękkich. Sprzyja również pojawianiu się nowych naczyń w przypadku choroby lub urazu. Hiperbaryczna kuracja zmniejsza także stan zapalny.

Ma udowodnioną efektywność w bardzo dużej ilości jednostek chorobowych. Są to zakażenia bakteryjne, borelioza czy fibromialgia. Terapia tlenowa jest również sposobem na to, aby zahamować oznaki starzenia oraz usprawnić funkcjonowanie całego organizmu.