W jaki sposób zaaranżować salon?

Salon jest to jedno z najbardziej wielofunkcyjnych wnętrz w naszym domku. To w nim z reguły wypoczywamy, oglądamy telewizję, podejmujemy gości.
Urządzenie pokoju dziennego w taki sposób, aby mógł spełniać owe funkcje, nie należy do prostych zadań.

Jest jednakże kilka zasad, dzięki którym umeblowanie pokoju dziennego może być łatwe niczym „bułka z masłem”. Przede wszystkim trzeba zachować równowagę. Zapamiętaj więc, aby nie ustawiać wszystkich dużych mebli w jednym rogu pomieszczenia, a wszystkich niewielkich – w drugim. Tego typu ustawienie będzie prezentować się nieharmonijnie. W zamian tego ustaw nieopodal siebie mebelki o przeróżnych wielkościach jak też kształtach. Gdy przykładowo podobają Ci się krzesełka o prostych liniach, dołącz do zestawu owalny stół. Największą dekorację Twojego pokoju dziennego stanowić może podłoga. Wybierz najlepszej jakości podłogowe panele Quickstep.
quickstep

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie natomiast jest jednym z najistotniejszych elementów każdego pokoju dziennego, jednak częstokroć nie jest należycie przemyślane. Miej na uwadze, iż oświetlenie powinno umieszczone zostać na rozmaitych poziomach, ażeby było właściwie wyważone, dlatego używaj go bez skrępowania w całym pomieszczeniu. Lampa podłogowa na pewno będzie wspaniale wyglądała nieopodal kanapy czy też fotela, lampy stołowe natomiast doskonale mogą prezentować się nie wyłącznie na stołach, lecz również na półkach. Wybierz centralny punkt Twego salonu.

Czy jesteś zdania omawiany wątek jest niezwykle interesujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na niezły serwis (http://maragency.pl/kategoria/sita-kanalowe/pionowe-sito-spiralne–fcp_v/78) – w tamtym miejscu znajdziesz podobnie intrygujące dane.

Przenigdy nie bagatelizuj siły punktu centralnego. To dookoła niego skoncentruje się reszta mebli w i to on nada wnętrzu charakter.

Wśród wielu opcji do wyboru, niemałą popularnością cieszą się obecnie w owej roli kominki. Aranżacja pokoju dziennego z paleniskiem to doskonały pomysł, o ile potrzebujesz przydać wnętrzu przytulności.