Czy warto zainwestować w nowoczesne urządzenia oczyszczające powietrze?

Czy tzw. oczyszczacze powietrza to jedynie następny wynalazek marketingowy, czy może bezdyskusyjna nieodzowność? Jakie przemawiają argumenty za kupnem takiego przyrządu?

Dźwigi
kolory

Autor: tru.st
Źródło: http://www.flickr.com

Oczyszczacze powietrza stały się w ostatnim czasie w naszym kraju coraz popularniejsze, pomimo ciągle małej świadomości Polaków na temat katastrofalnego stanu powietrza w naszym kraju. Powinniśmy mieć na względzie, że oczyszczacz (zobacz: oczyszczacze powietrza) powietrza posiada obszerny wachlarz zastosowania. Należy mieć go włączonego praktycznie przez cały rok. Dzięki temu osłoni nas nie wyłącznie przed trującymi substancjami zawartymi w smogu, ale również przed alergizującymi pyłkami bądź niemiłymi zapachami. Istotnym argumentem, który przemawia za wykorzystywaniem oczyszczacza okrągły rok jest też fakt, że we wnętrzu, w jakim pracuje, nieodzowność odkurzania pojawia się trzy razy rzadziej.
oczyszczacz powietrza

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrządy te wiele lat temu były znane tylko wśród alergików. Oczyszczacze powietrza, zatrzymując alergeny, minimalizują reakcję alergiczną. Na dodatek istnieją modele oczyszczaczy z użyciem zwilżania. Chłodne powietrze na dworze zawiera w sobie niedużą ilość pary wodnej. Gdy dostaje się do domku i się ogrzewa, następuje obniżenie współczynnika wilgoci – powietrze wewnątrz robi się dość suche. Każdy wie, jak problematyczna może być suchość powietrza w mieszkaniu zimą, niemniej nie każdy ma pojęcie, w jaki sposób z tym efektywnie walczyć.

Dzięki owym nowoczesnym urządzeniom możemy uzyskać w domku powietrze zawsze miłe w oddychaniu oraz zdrowe, co jest niezwykle ważne również w przypadku osób o zmniejszonej odporności, także seniorów oraz niemowląt.