Co zrobić, kiedy przepali się żarówka w naszej lampie a my nie mamy pojęcia na jaką ją wymienić?

Jeśli ktoś nie wie jak ma wybrać żarówkę do lampy, którą posiada, to musi zapoznać się z wariantami trzonków i gwintów, jakie mają dostępne na naszym rynku żarówki.
Kluczowy rozdział żarówek, to podział na żarówki typowe oraz żarówki energooszczędne, które mają wymienić żarówki zwykłe.

gwinty

Autor: AWBUD
Źródło: AWBUD
Coraz częściej są spotykane także żarówki LEDowe. Żarówki typowe określa się także lampami żarowymi. Są one wyposażone w drut z wolframu, który posiada za obowiązek przewodzić prąd tworzący światło. Te żarówki dosyć mocno się nagrzewają a to skutkuje ich częstym przepalaniem się i dość krótką żywotnością. Żarówki energooszczędne tworzą znacznie więcej światła niż żarówki typowe. Zapewniają przy tym mniejsze zużycie prądu. Czas nagrzewania żarówek energooszczędnych jest dość długi i sprawia to, że częste ich włączanie oraz wyłączanie skraca żywotność tego typu żarówki. Żarówki LED oparte są na diodach elektroluminescencyjnych, które nazywane są inaczej diodami LED. Takie żarówki charakteryzują się wysoką trwałością oraz dosyć niskim poborem prądu. Charakteryzują się także bardziej znaczącą efektywnością niż żarówki zwykłe. Bez względu na to na jaką żarówkę się zdecydujemy, trzeba wybrać gwinty do posiadanych przez nas lamp. Są one oznaczane głównie za pomocą lITery E.
plany

Autor: fihu
Źródło: http://www.flickr.com
Wzrost sławy gwintów halogenowych możemy zaobserwować od około dekady. Ta nazwa potocznie jest używana w stosunku do halogenowych żarówek, które posiadają specjalne mocowanie. Nie mają one formy gwintu. Najczęściej napotyka się pośród nich mocowanie GU10. To mocowanie ma coraz więcej żarówek halogenowych. Jeżeli ktoś nie wie dokładnie, rekuperatory wrocław wybrać żarówkę do lampy, którą ma, to mógłby sprawdzić tę informację w instrukcji, która jest dołączona do urządzenia przez producenta. W takiej instrukcji musi się odnaleźć oznakowanie mocy żarówki i jaki gwint ona powinna mieć.

W wypadku, gdy żarówka w naszej lampie przepali się, a my nie będziemy wiedzieć jaką żarówkę należy założyć, to moglibyśmy zabrać starą żarówkę do oświetleniowego marketu i poprosić tam o pomoc w wybraniu żarówki, która posiada dobry gwint.