W jaki sposób instalować ościeżnice stałe i gdzie znakomicie sprawdzą się układy jezdne?

Zgodnie z budowlanym prawem montowane wewnątrz drzwi powinny posiadać minimum 90 centymetrów szerokości. Wymiary mniejsze są produkowane przede wszystkim dlatego, że do połowy lat 90 XX w. były standardem skrzydła i otwory drzwiowe o szer.

60, 70 oraz 80 centymetrów.
ładowarki

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Przed instalacją drzwi wewnętrznych należy dokonać dokładnych pomiarów otworu, w jakim montowana będzie ościeżnica. Sprawdzić trzeba wysokość, szerokość oraz grubość ścian i nie można by zapomnieć o przekątnych. Standardowe ościeżnice dopasowane są do ścian wewnętrznych o grubości 9,5 cm. Jeśli w naszym domu ściana jest odmiennego wymiaru to nie ma problemu, ponieważ producent drzwi wewnętrznych oferuje niezwykle szeroką gamę regulowanych ościeżnic. Należy pamiętać jednak o różnicach w montowaniu. Stałe ościeżnice montujemy wprost w stropie przed rozpoczęciem prac, które wykańczają wnętrze. Ościeżnice regulowane wstawia się z kolei, gdy zakończy się wszystkie odmienne prace. Także jest możliwość zlecenia drzwiowych skrzydeł, które nadają się do starej futryny. Nie zawsze jednak uzyskuje się w ten sposób rezultat estetyczny i bardzo często dodatkowo należy dopłacić za spasowanie.

Poznań

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wstawimy futrynę w ścianę, stabilizujemy ją klinami z drewna. Metod mocowania ościeżnicy do ściany jest parę. Wykonać to można za pomocą pianki poliuretanowej. Jednak pewniejsze jest wykorzystanie kołków. Szczeliny wypełnione są pianką montażową do stolarki. Należy jednak zwracać uwagę, aby pianki nie nałożyć zbyt wiele, ponieważ po wyschnięciu może ona rozepchać oraz zniekształcić framugę. Żeby zakryć odstępy między ścianą a futryna są wykorzystywane listwy maskujące, które instalowane są na klej.

Niezwykle znaczną mocną stroną systemów przesuwnych jest oszczędność miejsca. Tego typu drzwi jezdne nie wymagają odpowiedniego promienia, żeby je otworzyć.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (https://www.b1design.pl/wizualizacjevr) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie stawki, więc się nie rozczarujesz!

Warunkiem przy naściennym systemie przesuwnym jest pozostawienie miejsca na ścianie, po której są przesuwane drzwi.