Z jakiego powodu przykładowo na basenach należy wykorzystywać takie narzędzie jak osuszacz basenowy?

Ze względu na proces parowania wody, w hali basenowej zazwyczaj ma miejsce niezwykle duża wilgotność. Tę wilgotność, tak jak temperaturę powietrza, trzeba pieczołowicie sprawdzać i redukować do stanu akceptowalnego zarówno dla wszystkich ludzi, jak i dla budynku basenu.
Tutaj niezwykle użyteczne jest narzędzie pod nazwą osuszacz basenowy.

Łazienka dla całej rodziny

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
program

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystaniu bardzo mocnych oraz solidnych surowców, tego typu osuszacze basenowe to niezawodne wyjście także w trudnych i niezwykle specyficznych warunkach, które panują na basenach. Żeby budynek basenu mógł być traktowany jako zabezpieczony, poziom temperatury i wilgoci musi być zgodny z zaleceniami VDI 209. To obligatoryjny warunek, który wynika ze swoistości takiego miejsca, którym jest basen oraz wszystkich czynników, które w tamtym miejscu panują. Wilgoć względna powinna wynosić 54% a poziom taki mógłby być większy w sektorach prywatnych, temperatura pomieszczenia powinna wynosić 30 stopni Celsjusza, natomiast temperatura wody 28 stopni Celsjusza.
Zgodność z wymienionymi warunkami klimatycznymi gwarantuje doskonałą ochronę budynku, który jest uszkodzony w rezultacie bardzo wysokich poziomów wilgotności czy też rozrostu pleśni. Na rynku dostępne są osuszacze basenowe naścienne i osuszacze kanałowe, które dzięki będącej w nich funkcji rekuperacji, gwarantują oszczędność energii nawet do 60% w zestawieniu do innych niektórych układów wentylacyjnych. Każdy dobry osuszacz basenowy doskonale sobie radzi z czynnością odprowadzania wilgoci z budynku. Dobre osuszacze powinny być innowacyjne i dostosowane do funkcjonowania w niezwykle ciężkich warunkach.

Intrygujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów – one także Cię bardzo zainteresują!

Profesjonalny basenowy osuszacz musi gwarantować komfort na jakimkolwiek basenie albo na przykładowo obiekcie Wellness.

Dzięki wykorzystaniu tego typu sprzętu, każdy taki budynek będzie spełniać wszystkie wymagane normy, z kolei odwiedzający go klienci spędzą czas w niezwykle komfortowym oraz bezpiecznym otoczeniu.