Apartament – kupić czy wynająć?

Dla większości osób kupno mieszkania bądź domu jest „inwestycją życia”, na jaką wydajemy najwięcej pieniążków. Prywatna nieruchomość to zwykle największy oraz najważniejszy element naszego majątku.

W domu przeżywamy cudowne rodzinne chwile, tutaj dorastają nasze dzieci, to w nim celebrujemy święta oraz ważne rodzinne uroczystości. To miejsce bardzo szczególne, nasz prywatny schron, w jakim szukamy odpoczynku od świata.

Ten materiał porusza faktycznie ważne kwestie, ale sprawdź jeszcze tamto opracowanie – na pewno uznasz, że są warte zapamiętania.

Właśnie stąd na decyzję o zakupie mieszkania bądź domu ogromny wpływ mają emocje, które w wypadku decyzji finansowych bywają raczej złym doradcą. Natomiast konsekwencje finansowe kupna nieruchomości są bardzo poważne a także mają wpływ na nasze życie przez paręnaście, a nawet kilkadziesiąt następnych lat. Właśnie z tej przyczyny jest niezwykle ważne, ażeby decyzję do głębi przemyśleć. Dziś postaram się pomóc w odpowiedzi na zapytanie czy korzystniej jest zakupić, czy może wynająć mieszkanie dla Ciebie oraz Twojej rodziny.

Auto

Autor: Eric Vernier
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno własnego domu ma ekonomiczny sens szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy w nim zamieszkiwać przez długi czas. Na okresy krótsze wynajem zazwyczaj prezentuje się bardziej zyskownie. Im dłużej przewidujemy jednakże mieszkać w naszym mieszkaniu, tym z większym natężeniem szala przechyli się w stronę kupna. Im będzie niższy kredyt, tym bardziej opłacalnie przedstawia się posiadanie prywatnego mieszkanka w zestawieniu z najmem.

Znakomicie prezentuje się rzecz jasna kupno za gotówkę, bowiem wówczas nie musimy w ogóle opłacać kredytowych rat i roczne przepływy z tytułu posiadania mieszkania są na pewno dodatnie w porównaniu z najmem.