Z jakiego powodu warto jest szukać nieruchomości we Wrocławiu?

Wchodząc z tematem od samego początku wyłóżmy czym są nieruchomości. W ujęciu prawa cywilnego nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności (grunty), jak również budynki trwale z gruntem związane lub elementy takich budynków, gdy na mocy przepisów szczególnych tworzą odrębny od gruntu przedmiot własności. Posiadłości dzieli się na: gruntowe, budynkowe lub części budynków.

nieruchomości

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
W następstwie kryzysu na światowych rynkach finansowych, nastąpił spadek cen posiadłości. Niestety, taka pozycja jest bardzo komfortowa jedynie dla tych, którzy mają mnóstwo wolnych środków finansów i stosowną zdolność kredytową. Kredyty bowiem, nie tylko stały się znacznie droższe, ale też strategie ich przyznawania zostały przez banki zaostrzone. Czy warto więc, się zadłużyć, by zainwestować w nieruchomości Wrocław? (Dowiedz się więcej) W takim przypadku, nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych odmian inwestowania. Należności na tym rynku są stosunkowo stabilne i mają zakres przeważnie wzrostowy. Aktualna sytuacja zdaje się ten stosunek nieco podważać, ale to jedynie odstępstwo potwierdzający zasadę, która w krótkim okresie czasu powinna znów zacząć obowiązywać. Posiadłość jest inwestycją bardzo sprężystą, którą możesz wykorzystać dla uzyskania jednorazowego przychodu (sprzedaż) lub uzyskania przepływu kapitałowego (dzierżawa). Co interesujące, kiedy popyt na kupno nieruchomości maleje, powiększa się on na ich najem, zatem w obydwu trafach możesz na tym zarobić. Kiedy zdecydujesz się więc na lokatę to weź przedtem pod uwagę w podobny sposób plan zagospodarowania przestrzennego miasta w którym chcesz ją kupić, jak i projekt (B1 – wizualizacje 3d) rozwoju jego konkretnych okręgów. Pamiętajmy przy tym, by selekcjonować takie mieszkania, które najchętniej są kupowane i wynajmowane – tutaj.

blok mieszkalny

Autor: George Rex
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce lokata w nieruchomości wygląda tak, że pozyskujemy kamienicę mieszkalną czy też kilka mieszkań i wypożyczamy je innym ludziom. Co miesiąc możemy zarobić z 10 mieszkań niekiedy 10 000 złotych. W skali rocznej daje nam to 120 000 złotych, a po w przybliżeniu 10 latach zostajemy milionerami. Pod warunkiem, że raty długów nie wzrosną i za każdym razem będziemy mieli pełny zestaw lokatorów w naszych mieszkaniach.

Całość więc trzeba sobie niesłychanie dokładnie zaplanować przed podjęciem decyzji inwestowania w miejsca zamieszkania na wynajem lub na odsprzedanie.