Dlaczego pożary są takie groźne, znaczenie dobrych układów przeciwpożarowych

Pożary są bardzo dużym zagrożeniem dla budynków. Bez przerwy giną w nich ludzie, a materialne straty są naprawdę wielkie. Jeżeli nawet strażakom się uda w miarę szybko rozpocząć gaszenie, to niestety przeważnie pożar i tak bardzo dużo niszczy. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szybko ogień może się rozprzestrzeniać, niekiedy wystarczy parę minut, żeby zajęło się wszystko.

alarm przeciwpożarowy

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Groźne są pożary w mieszkaniach, w których jest dużo tkanin, tworzyw sztucznych i drewna, niebezpieczne także w różnego rodzaju zakładach, zwłaszcza jeśli jest tam więcej materiałów łatwopalnych.

Zainteresowały Cię przeróżnego rodzaju inne newsy? Jeśli tak, to przejdź na naszą stronę i sprawdź, co dla Ciebie stworzyliśmy. Będziesz usatysfakcjonowany.

Pożary są ogromnie niebezpieczne dla ludzi, i to nie tylko z powodu ognia. Jak widać po statystykach, dużo więcej ludzi traci życie nie bezpośrednio od ognia i temperatury, lecz przez zatrucie się dymem. Podczas palenia się różnych materiałów wydziela się ogromna ilość dymu, jaki w dużych ilościach może być przyczyną uduszenia – [link].

W większych obiektach dojść może jeszcze panika, która również jest powodem wielu ofiar. Biorąc to wszystko pod uwagę bardzo istotne jest, żeby wszędzie tam gdzie tylko jest to możliwe, wykorzystywać odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Jeżeli przypuszczasz, że ta publikacja może być Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony tutaj (http://www.bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-hormann) tekst zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź!

W budynkach przemysłowych, szkołach i instytucjach są one konieczne, zastanowić się również można nad zamontowaniem ich w mieszkaniach oraz domach. Przeciwpożarowa ochrona może mieć różny poziomy. W wersji najprostszej stosowane są jedynie czujniki, które w przypadku pojawienia się dymu uruchamiają system alarmowy.

Wprawdzie nie są one w stanie zgasić pożaru, ale pozwalają na szybką reakcję. W licznych budynkach montuje się stałe urządzenia gaśnicze, które pozwalają na ugaszenie pożaru, jeżeli ten się zacznie pojawiać. Takie urządzenia składają się z systemu czujników i układu który doprowadza wodę, w przypadku zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu system się uruchamia i gasi ognień wodą. Wprawdzie po takiej akcji wszystko, co jest w środku zostanie kompletnie zalane, ale zniszczenia i tak przeważnie będą znacznie mniejsze, niż w przypadku spalenia – kliknij tutaj.