Najem okazjonalny – czy warto jest dokładniej zainteresować się tego rodzaju najmem?

Jednym z typów najmu mieszkania jest najem okazjonalny. Czym różni się od zwyczajnego najmu oraz czy warto jest się nim bliżej zainteresować, jeżeli planujemy wynająć mieszkanie?
Nade wszystko najem okazjonalny musi być zawarty na piśmie. Normalny najem może być ustanowiony ustnie, w tym wypadku z kolei na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo i właściciela danego mieszkania, i osoby, która zamierza je wynająć.

mieszkanie z antresolą

Autor: InAweofGod’sCreation
Źródło: http://www.flickr.com
Mając wszystko na piśmie zawsze można odnieść się do umowy, co chroni przed różnymi kłopotami, na przykład z nietrzymaniem terminów spłat, jeżeli chodzi o wynajmującego albo niedostarczeniem lodówki, mimo iż w umowie mamy zagwarantowane wszystkie urządzenia AGD. Po drugie umowa może być zawierana na czas nieokreślony, jednakże maksymalny okres wynajmu wynosi 10 lat. Oprócz tego nie może jej oferować człowiek, który zawodowo trudni się wynajmowaniem lokali. Nie jest to dozwolone, więc można zawierać takie umowy jedynie z ludźmi prywatnymi, działającymi w innej gałęzi.

Musisz udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy dane, które opisują prezentowany wątek, są wystarczające. Jeżeli nie, to przejrzyj stronę www, która posiada istotne wiadomości.

W przypadku podpisywania umowy najmu okazjonalnego do dokumentu powinno być jeszcze dołączone specjalne oświadczenie, w którym zawarte jest m.in. zobowiązanie o obowiązku wskazania przez właściciela innego lokalu, gdy okaże się, że mieszkanie, w jakim mieszka wynajmujący, musi zostać opuszczone. Dobrze też zapoznać się z pozostałymi warunkami zawartymi w oświadczeniu. Właściciel również osiąga wiele korzyści, gdyż może pozbyć się trudnego lokatora, odwołując się do przepisów. Musi jednak pamiętać, iż jedyny cel, według którego może wynająć swoje lokum, jest przeznaczenie mieszkalne. W przypadku gdy będzie wskazany inny cel lokum, nie będzie można wynająć go na umowę najmu okazjonalnego (okazjonalny wynajem).

wyposażone wnętrze mieszkania

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zamierzasz wynająć mieszkanie na kontrakt najmu okazjonalnego, potrzebna jest ci odpowiednia umowa wynajmu. Wzór możesz wyszukać w Internecie. Prześledź wszystkie pozycje dokumentu, aby zyskać pewność, iż są dla ciebie zrozumiałe i zgadzasz się ze wszystkimi, a następnie wydrukuj umowę.

Spodobał Ci się ten tekst? To super, jeżeli masz chęć poznać coś podobnie atrakcyjnego, to z pewnością na pewno zaciekawi Cię również wiarygodna strona (http://www.zstgroup.pl/wsparcie-w-zarzadzaniu-nieruchomoscia/).

Potem możesz dać ją do podpisu osobie, jaka wynajmuje dany lokal, jak również sam także ją podpisz. W dniu określonym w umowie będziesz mógł wprowadzić się do mieszkania, które wynająłeś, ciesząc się ładnym lokum i aranżując nowe gniazdko swoimi dodatkami.