Z jakiego powodu naturalne kamienie są tak popularne w ogrodach, do czego używane są otoczaki.

Ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek ogród bez kamieni. W związku z tym że są one naturalnym budulcem, występują w niezliczonej ilości odmian i kolorów, to i będą wszechstronnie wykorzystywane w praktycznie każdym ogrodzie. Kamienie twarde, przykładowo takie jak granit czy bazalt to podstawowy materiał ścieżek, alejek, ogrodzeń oraz murków.

ogród, otoczaki, ogrodnictwo

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei równie popularne piaskowce i wapienie również wykorzystuje się w ogrodzeniach i murkach, ale są także elementami skalników, oczek wodnych i sadzawek. Te ostatnie rodzaje kamienia można zaimpregnować, przez co da się znacznie zwiększyćć ich żywotność. Naturalne kamienie oferowane są pod różnymi postaciami. (kominki kohut) Najczęściej będzie to żwir, grys, kostki i płyty, lecz można też kupić całkiem spore kamienie, które samodzielnie stanowią oryginalny element dekoracyjny. Kamienie w ogrodach wykorzystywane są przede wszystkim jako budowlane elementy, dzięki swojej twardości i wytrzymałości. Jednak tak samo często wykorzystuje się je jako element typowo dekoracyjny, w takiej roli dzięki ogromnie różnorodnej fakturze i kolorystyce również świetnie będą się sprawdzać.

Jednym z częściej wybieranych rodzajów kamieni stały się otoczaki.

Równie zajmujący post umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę (http://www.grupapartner.pl/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-chemiczny.html) i upewnij się, jakie informacje tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią!

Ich charakterystycznym elementem jest to, że mają one zaokrąglane krawędzie. Naturalne otoczaki są wydobywane z rzek, to właśnie płynąca woda nadaje im taki oryginalny, atrakcyjny kształt.

otoczaki białe, kamienie, ogród

Źródło: flickr.com
Wykonuje się je również w sposób maszynowy, dzięki temu są możliwe do dostania w znacznie większej ilości rodzajów niż naturalne. Na przykład w rzekach otoczaki białe są rzadko spotykane, ale używając odpowiedniego rodzaju skał można je wytworzyć w przemysłowej ilości.

Zaciekawił Cię publikowany tekst? Jeżeli tak, to zdobądź uzupełniające informacje na to zagadnienie oraz zobacz przydatne wskazówki (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-sroda-slaska/), a na pewno również przyciągną Twoje zainteresowanie.

Otoczaki oferowane są w bardzo dużym przekroju wielkościowym. Najmniejsze będą mieć po centymetrze średnicy, lecz można też kupić pojedyncze sztuki sto razy większe- więcej dowiesz się tutaj: przejdź na stronę. Ten rodzaj kamienia jest powszechnie wykorzystywany w ogrodzie. Najczęściej używa się go jako efektowną część dekoracji, żadna sadzawka raczej się nie obejdzie bez tego typu ozdoby. Ale można również wykonywać z niego oryginalne elementy konstrukcyjne, na przykład ogrodzenia lub murki.