Sprzedajemy nasze mieszkanie

Jeśli będziemy chcieli sprzedać swoje mieszkanie, to w pierwszej chwili nasuwa nam się myśl, żeby zamieścić ogłoszenie w lokalnych mediach, takich jak gazeta lub lokalny serwis informacyjny w Internecie. Rzeczywiście jest to dobry pomysł, ale jednak nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na tym. Ponieważ takich osób, które chcą sprzedać mieszkanie jest naprawdę bardzo dużo. Zatem warto pomyśleć jakimi jeszcze kanałami można dotrzeć do swoich klientów. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie chociażby zawarcie umowy z agentem nieruchomości. Takie wyjście będzie miało swoje plusy i minusy. Po pierwsze do plusów zalicza się niejako zrzucenie odpowiedzialności za sprzedaż swojego mieszkania.

mieszkanie

Źródło: http://www.marigoldgarden.pl/
W wielu przypadkach wystarczy właśnie tylko działanie związane z podpisaniem stosownej umowy z agentem nieruchomości i już po pewnym czasie dowiadujemy się, że na naszą nieruchomość – na tej stronie – są pierwsi klienci. Ponadto pomaga nam uporać się ze wszystkimi formalnościami, które muszą odbyć się zgodnie z prawem. Nie jest to zbyt łatwe dla osób, które po raz pierwszy sprzedają mieszkanie. W związku z tym, warto powierzyć to w bardziej doświadczone ręce. Wtedy będzie on wiedział, w którym momencie należy udać się do notariusza, a kiedy zapłacić podatek od sprzedaży. Ponadto dzięki takim kontaktom nie będziemy musieli zbyt długo czekać na wizytę u takiego notariusza. Ponieważ mają oni często niejako pierwszeństwo, jeśli sprawa jest nagląca.

mieszkanie

Autor: Marma Polskie Folie
Źródło: Marma Polskie Folie
Niestety trzeba też wspomnieć o minusach związanych z korzystaniem z usług agenta nieruchomości. Na pewno do takich minusów zalicza się bardzo wysoka prowizja. Bardzo często agenci nieruchomości pobierają prowizję zarówno od sprzedających, jak i również od kupujących mieszkanie. Zwykle przy średniej wielkości nieruchomości, musimy zapłacić swojemu agentowi nawet kilka tysięcy złotych. Dla jednych osób jest to opłacalne, a dla innych nie. W związku z tym, trzeba taką sprawę przemyśleć jak najbardziej indywidualnie. Zawsze może się okazać, że akurat ktoś z kręgu znajomych będzie szukał mieszkania, więc warto zainteresować się pocztą pantoflową.