Kupujemy mieszkanie – podstawowe zasady

Chociaż dla wielu osób rynek związany z nieruchomościami jest czarna magią, to tak naprawdę niewiele zasad trzeba zapamiętać, by móc bezpiecznie sprzedać lub zakupić mieszkanie. A jeśli nawet nie chcemy się ich uczyć, zawsze możemy skorzystać z pomocy agentów nieruchomości. To jednak wiązać się będzie dla nas z dodatkowymi kosztami. Ale w końcu czego się nie robi, żeby w końcu pozbyć się nieruchomości, która jedynie zabiera nam cenne pieniądze, bo na przykład już od wielu miesięcy stoi puste.

nieruchomość

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wystawianie zwykłych ogłoszeń może okazać się w tym przypadku mało skuteczne. Ponieważ wiele osób chce sprzedać swoją nieruchomość – strona polecana w temacie -, zarówno za pośrednictwem ogłoszeń w Internecie, a także w lokalnych gazetach. Niektóre osoby próbują nawet ogłaszać się poza swoim regionem. W niektórych miastach, nie ma co ukrywać, rynek zbytu na mieszkania, jest zdecydowanie łaskawszy. Dlatego jeśli ktoś mieszka w Warszawie, bądź w Gdańsku, to bez problemu może umieścić ogłoszenie na portalu ogólnokrajowym. Nie brakuje w końcu klientów, którzy zamierzają przeprowadzić się do zupełnie nowego miasta. Wtedy oni poszukują ogłoszeń na najbardziej znanych portalach zawierających takie informacje. W tych najbardziej „chodliwych” miastach, niestety ciężko jest przebić się z konkurencją.

Dlatego warto zadbać o to, żeby ogłoszenie było systematycznie odświeżane, a najlepiej cały czas wyróżnione. Wtedy jest bardzo duża szansa na to, że będzie pokazywało się ciągle na pierwszym miejscu. Wyobraźmy sobie, że nasze ogłoszenie ciągle jest na 5 stronie na szarym końcu. Prawdopodobnie nikt z Internautów nie będzie miał cierpliwości, żeby przeglądać wszystkie wpisy. Dobrze jest również wyjść w teren, żeby porozklejać po swoim mieście ogłoszenia na tradycyjnym plakacie z udostępnionym numerem telefonu. Ponadto zamieszczenie takiego dużego bajeru na balkonie również zawsze może przyprowadzić kilku zainteresowanych. Sprzedawanie własnego mieszkania wcale nie jest takie proste. I gdy już wyczerpiemy wszystko dostępne dla nas metody, a cały czas nie będziemy widzieć żadnych rezultatów, to najlepszą metodą będzie po prostu oddanie tej sprawy do agencji nieruchomości.