Długoterminowy wynajem się nie opłaca

Wynajęcie mieszkania z pewnością wielu osobom na dłuższą metę, nie będzie wydawało się opłacalne. Jeśli jednak będziemy byli do tego zmuszeni, albo na razie nie mamy odłożonej wystarczającej sumy na kredyt mieszkaniowy, to dobrze jest pomyśleć w związku z tym, również o tym, by wynająć mądrze konkretną nieruchomość. Wydaje się, że z tym nie będzie żadnego problemu. Ale jeśli nie chcemy utopić pieniędzy w coś, co nie jest warte mieszkania, albo mieć problemy z właścicielem, to warto jednak sprawdzić kilka rzeczy. W pierwszej kolejności dokładnie policzmy, ile jesteśmy w s tanie w ogóle przeznaczyć co miesiąc na mieszkanie.

nieruchomości

Autor: Dimitris Graffin
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest żadnym problemem wynajęcie drogiego mieszkania. Problemem będzie jednak płacenie czynszu w terminie. W związku z tym trzeba dokładnie się zastanowić ile jesteśmy przeznaczyć na sam czynsz, odstępne, a także na rachunki za media, ogrzewanie, a także niespodziewane wydatki związane z mieszkaniem. Jeśli to jest okrągły tysiąc złotych, to nie należy szukać mieszkania za 1200 złotych myśląc, że 200 złoty nie zrobi większej różnicy. Chyba, że jesteśmy gotowi z czegoś zrezygnować, na przykład z chodzenia do klubu, kina, na pizzę, bądź będziemy mniej jedli. Jednak trzeba mieć zawsze na uwadze niespodziewane wydatki, a także możliwość odkładania jakichś oszczędności.

nieruchomości

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym elementem będzie szukanie mieszkania. Należy pamiętać, że zwykle do wyboru jest nowe i stare budownictwo. To pierwsze rozmieszcza się z reguły na nowo powstałych osiedlach. Ale z góry trzeba liczyć się tutaj także z dość wysokimi stawkami. Natomiast jeśli będziemy zainteresowani starym budownictwem, to możemy mieć do czynienia na przykład ze starymi kamienicami. Takie kamienice niestety nie zawsze muszą być również zbyt komfortowe. Jednak przez to cena zdecydowanie spada w dół. Nie patrzmy jednak na samą kwotę czynszu, a także samego najmu. Zwykle w ogłoszeniach znajduje się jeszcze informacja o dodatkowych opłatach za media. Wszystko będzie zależało od zastosowanego ogrzewania, a także naszych możliwości korzystania z wody, a także energii elektrycznej.