Zaprojektuj własny ogród pięknie i funkcjonalnie, stosując odpowiednie kwiaty i materiały

Ogród stanowi uzupełnienie budynku i musi wyglądać tak samo nienagannie oraz pięknie. Niejednokrotnie to właśnie ogród staje się wizytówką posesji, ponieważ jest on wystawiony na spojrzenia innych osób. W dzisiejszych czasach jest tak dużo interesujących produktów aranżacyjnych dla obiektów zielonych, jak też kwiatów, że możliwe staje się fantazyjne i kreatywne urządzanie ogrodów. Trzeba to wykorzystywać, by mieć szansę radować się piękną przestrzenią naokoło domu.

ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Jak aranżować swój ogród?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zaprojektować przestrzeń naokoło domu, należy zadać sobie pytanie, jak zamierza się spędzać czas w tym miejscu.Otrzymana odpowiedź pozwoli nam optymalnie dostosować model ogrodu do naszych osobistych potrzeb i wymagań – Kohut. Ogromne znaczenie ma tutaj też wielkość terenów zielonych i to, czy posiadana przestrzeń zezwoli nam na projektowanie grządek oraz wytyczenie dróżek, czy jedynie na posianie pięknego trawnika oraz sadzenie ozdobnych roślin. Jeżeli do swojej dyspozycji mamy znaczniejszą przestrzeń, możemy stworzyć rzeczywiście piękny ogród, w którym znajdzie się miejsce na niewielką architekturę ogrodową, rabatki z kwiatami, ścieżki czy świeże, zielone trawniki.

Planujesz wytyczyć ścieżki? Zastosuj kamienie do ogrodu

Ciekawym i dość praktycznym rozwiązaniem w przypadku ogrodów przydomowych okazują się dróżki. Wąskie chodniczki wyznaczone z użyciem drobniutkich kamieni czy kory, wyglądają naprawdę pięknie na tle soczystych, zielonych trawników. Czasem otaczają je znaczniejsze kamienie albo bywają one obsadzone kwiatami i krzaczkami. (Kohut) Takie ścieżki pełnią nie tylko role dekoracyjne, lecz także posiadają zastosowanie praktyczne, bowiem dzięki nim można wygodnie przemieszczać się po ogrodzie bez potrzeby deptania oraz niszczenia wypielęgnowanych trawników. Główny wjazd do domu i dróżki ogrodowe warto utrzymać w takim samym stylu.

piękne otoczaki w ogrodzie

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystaj też otoczaki

Przy aranżowaniu ogrodów z sukcesem są stosowane również otoczaki. Te wspaniałe kamienie występują w niesamowicie zróżnicowanej kolorystyce, przez co można tworzyć wyjątkowo interesujące projekty. Otoczaki bywają stosowane do budowania ścieżek, podsypywania grządek, stanowią świetne podłoże pod krzaki i drzewa, gdyż hamują porost chwastów. Wielkie kamienie pięknie prezentują się jako dekoracja trawników, rabatek, skalniaków i uzupełnienie oczek wodnych.