Mączka skalna to świetny oraz zupełnie organiczny nawóz wytwarzany w większości kopalni

Bardzo wielu ogrodników chce używać wyłącznie naturalnych nawozów. Niesłychanie dobrym pomysłem w tym wypadku są najróżniejsze mączki skalne, które powstają podczas mielenia skał w kopalniach.
Czasem kopalnia wapienia posiada na sprzedaż mączkę skalną.

kopalnia wapienia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli szukamy tego nawozu, to dobrym rozwiązaniem może być zajrzenie do Netu, uruchomienie przeglądarki i wpisanie odpowiedniego hasła. Na pewno uzyskamy wiele użytecznych rezultatów. Należy pamiętać, że mączka skalna jest nawozem działającym wolno, który ma w sobie niezwykle dużo mikroelementów. Produkowana jest ona w kopalniach jako produkt uboczny w trakcie mielenia kamieni, więc da się uzyskać rozmaite typy mączek – granitową, magnezytową czy ze skał wulkanicznych.
Warto pamiętać, by dokładnie sprawdzić skład mączki, zanim ją nabędziemy. Powinna ona mieć te mikroskładniki, których brak uprawianym roślinom. Należy także powiedzieć o tym, że dobra mączka skalna doskonale neutralizuje nieprzyjemne zapachy, zatem jest dobrym dodatkiem do nawozów płynnych. Jeżeli chcemy ją nabyć, to bardzo dobrym pomysłem będzie odnalezienie kopalni, która posiada ją w ofercie. http://wkg.pl/strona/O-nas/Kopalnie– Nie powinno być z tym problemu, ponieważ niemal każda większa kopalnia wapienia z reguły produkuje mączkę skalną.

Warto wspomnieć, że mączki skalne doskonale zatrzymują wodę oraz minerały, co sprawia, że gleba robi się bardziej żyzna oraz obfitsza w najróżniejsze potrzebne uprawom minerały. (sprawdź tutaj) Takie mączki są nawozem w 100% ekologicznym, zatem możemy je używać bez żadnego ryzyka. Poleca się je mniej doświadczonym ogrodnikom.