Jaką dobrać farbę do mebli? Jakiego rodzaju powinna być? Jakie musi spełnić najważniejsze|najbardziej najistotniejsze cechy?

Każdy z nas jest w stanie tchnąć całkiem nowe życie w stare meble, po prostu potrzeba do tego trochę farby. Malowanie różnych mebli nie jest trudne, więc każdy może się tego podjąć.

Color Samples opakowanie

Autor: Benjamin Moore
Źródło: http://benjaminmoore.pl
W zależności od tego, co mamy zamiar osiągnąć farba do mebli będzie akrylowa lub alkidowa. Ta pierwsza zapewnia półmatowe wykończenie, ma miły zapach podczas malowania, a dodatkowo jest polecana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, tak więc bez problemu mogą ją wykorzystywać alergicy. Kolejny rodzaj – emalia alkidowa to najlepszy wybór dla osób, jakie preferują powierzchnie z połyskiem, więcej wałek microfibra. W przypadku, jak meble pokryte są okleiną, przeprowadźmy test, ale w niezbyt widocznym miejscu, żeby przekonać się czy farba nie będzie rozpuszczać okleiny.
Całe szczęście w większości przypadków rozpuszczalnik, który znajduje się w takich farbach jest na tyle łagodny, iż nie rozpuszcza okleiny. Malowanie (malowanie hydrodynamiczne) jest takie samo w przypadku mebli z drewna, płyt MDF oraz okleiny. Niczym się te wszystkie etapy nie odróżniają od siebie. Trudno dostępne miejsca powinniśmy pomalować przy pomocy pędzla, natomiast do większych zastosować warto wałek.

Interesujący artykuł, nie uważasz? Jeżeli zatem masz ochotę przeczytać podobny serwis, sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy, to także będzie w Twoim.

Po pomalowaniu całości należy odczekać, ażeby farba wyschła.

Najbardziej ważne, ażeby mieć na uwadze, ażeby po pomalowaniu jednej z warstw farby, łagodnie wyszlifować powierzchnię drobnoziarnistym ściernym papierem. To sprawi, że usuniemy tworzące się włókna, będzie to miało więc bardzo dobry wpływ na wygląd warstwy nawierzchniowej. Po zeszlifowaniu mokrą szmatką usuńmy pył, później możemy przejść do nałożenia drugiej warstwy, by po upływie 24 godzin cieszyć się z dobrze pomalowanego mebla, zob. beton ozdobny. Takie farby najkorzystniej kupować w profesjonalnych sklepach, kupimy tam też inne pomocne preparaty jak lazura do drewna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*