Własnoręcznie robione meble to nic prostszego! Wystarczą chęci oraz czas wolny, lecz nie zapomnij też o bezpieczeństwie

Dawniej meble produkowało się tylko z drzew, a rzemieślnicy byli prawdziwymi mistrzami. Dzisiaj, także można nabyć autentyczne, masywne meble drewniane lub meble antyczne, jednak są one bardzo drogie. Rozwój technologiczny, oraz zwiększenie się poziomu wiedzy proekologicznej zapoczątkowało przemiany w produkcji mebli, które dzisiaj w prawie całkowitym stopniu robi się z płyt stolarskich.

Płyty stolarskie produkowane są z kawałków z trzonu drewna litego, najczęściej sosnowego, lecz można nabyć płyty z innych drzew także.

stolarka

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Płyty są pokryte z dwóch lub jednej strony naturalną okleiną. Ich końcowe dopracowanie jest dobrej jakości i zazwyczaj nie wymaga od osoby pracującej nad płytą więcej pracy niż wygładzenie oraz dopracowanie według swojego projektu. Płytę zwykle powleka się wybranym materiałem – laminatem albo lakieruje.

Jeśli chcesz wykonać jakiś mebel samodzielnie, pamiętaj, żeby wybrać właściwy rodzaj płyty. (Oferta płyt stolarskich) są najczęściej średniej gęstości, a więc możemy się spotkać z oznaczeniem MDF. Dostępne są płyty suchotrwałe, a więc dedykowane do suchych pomieszczeń, w których nie będą miały styczności z nadmierną wilgocią, a także płyty wodoodporne, zaimpregnowane właściwymi preparatami chroniącymi przed wilgotnieniem – z nich możesz zrobić mebel ogrodowy albo szafkę łazienkową.

Płyty stolarskie wykorzystywane są w całym sektorze meblarskim, naturalnie do konstrukcji mebli. W budownictwie wykorzystywane w stolarce drzwiowej oraz jako chuda ścianka dzieląca pomieszczenia. W sektorze transportu często wykorzystywana jako boczne ścianki przyczep. Jednak bezapelacyjnie pierwsze skrzypce gra w sektorze meblarskim.

Zamierzasz wykonać samemu szafę wnękową, albo szafki kuchenne? Nic trudnego.

Zebraliśmy w tym miejscu ważne dane, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej (http://www.stanmal.pl/oferta-drzwi-zewnetrzne.html) naszych stron.

W sklepach z artykułami budowlanymi bezproblemowo można dostać (wybrane płyty stolarskie) surowe albo już pokryte okleiną albo laminatem. Dodatkowo zaopatrz się we wszelkie wymagane części do Twoich mebli, jak zawiasy, uchwyty i inne. W znacznej większości sklepów z artykułami budowlanymi można płyty docinać do pożądanego wymiaru, ale najwygodniej jest zaopatrzyć się w dobre narzędzia (wyrzynarki, szlifierki oraz pozostałe), za pomocą których będziesz w stanie docinać płyty u siebie na miejscu. Płyty stolarskie są gęste i sztywne, mimo to przyjemne w przerabianiu, a więc z wysokiej jakości sprzętem nie będzie się miało ani jednego kłopotu.

Choć zabawa w stolarza to na pewno interesująca, nigdy nie zapominaj o zabezpieczeniu zdrowia swojego i innych. Używaj odpowiednich zabezpieczeń oczu, głowy i rąk. Przenigdy nie zostawiaj narzędzi bez nadzoru w zasięgu dzieci.

Czy masz trudność z odnalezieniem intrygujących danych na omawiany wątek? Jeśli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (https://megastyro.pl/pl/kliny-styropianowe-izokliny/), a z pewnością się nie zawiedziesz.

Dobrze jest zapoznać się z wszelkimi instrukcjami, zanim przystąpimy do pracy, dzięki czemu z pewnością nie narazimy się na niebezpieczeństwo.