Jakie dodatki kupić do strefy kominkowej?

Współczesne kominki to produkty świetnie przemyślane, eleganckie i wykonywane w nowoczesnej technologii. Jak dodatkowo zadbać o estetykę strefy kominkowej?

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
O wyglądzie pomieszczeni decydują nie tylko meble, lecz również odpowiednio dobrane dekoracje. O ile jesteśmy właścicielami nowoczesnego, surowego, zimnego lokum, warto zatroszczyć się o to, by wokół paleniska pojawiły się ożywiające wnętrze dodatki. Nad kominkiem można powiesić powiększające i rozjaśniające pokój lustro lub intrygujący obraz.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://roletomat.pl/czesci-zamienne/wieszak-selve-mini-flokowany-123) też zawiera równie istotne informacje – nie czekaj, tylko przeczytaj go.

Na podłodze warto rozłożyć dywan, dopasowany stylistycznie do koncepcji mieszkania – w przypadku aranżacji pałacowej może to być bogato wyszywany, wysokiej jakości kobierzec, w stylistyce ekologicznej świetnie sprawdzi się wykonany z naturalnych surowców dywanik w kolorze ziemi, natomiast posiadacze mieszkania w stylu art deco powinni zdecydować się na tkaninę w żywym kolorze bądź z niebanalnym wzorem, co całkowicie odmieni kominkową przestrzeń – więcej info .

Przedmioty, jakie ustawimy na gzymsie lub przed paleniskiem, powinny być wykonane z niepalnych surowców. Trzeba także zwrócić uwagę jaka jest zabudowa kominek jaką posiada, tak by dodatki pasowały stylistyką. Najlepiej sprawdzą się gliniane wazony, ceramiczne figurki, metalowe świeczniki czy kamienne donice.

Jeżeli czytasz ten tekst to znaczy, że opisywana tematyka Cię interesuje – po przejściu do serwisu (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/) znajdziesz podobne, równie interesujące informacje.

Warto zdecydować się na takie dekoracyjne elementy, gdyż pusta przestrzeń wokół kominka może wydawać się zimna bądź pozbawiona wyrazu – uzupełniając ją wspomnianymi drobiazgami sprawimy, iż stanie się przyjazna. Uwzględnijmy zatem dekoracje w budżecie na wykończenie strefy kominkowej. Jeżeli chodzi o wkłady kominkowe cena najczęściej kształtuje się na poziomie ok. 1-2 tys. złotych, ale możemy liczyć na rabat wybierając całość instalacji u jednego producenta. Wysokiej jakości, niepalne dekoracje co prawda nie są najtańsze, ale jedynie elegancki wkład uzupełniony o piękne dodatki da nam efekt jakiego oczekujemy.