Słabo radzisz sobie ze spłacaniem rat pożyczki? Zdecyduj się na konsolidację

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty. Często decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Kiedy zobowiązań jest sporo nie pokrywają je nasze comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas należy zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

karta kredytowa Visa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Dodatkowo, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. W razie potrzeby możemy wystąpić z prośbą ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy. Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. Kredyt gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tej sytuacji nie żąda zabezpieczenia.

podpisanie dokumentów o kredyt

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Ratę kredytu płacimy w jednym banku, dlatego przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia staniemy się dla banku poważnym klientem. Warto także zastanowić się czy i jak wielkie oszczędności przyniesie nam konsolidacja kredytów. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż, wraz z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia.

Warty zainteresowania tekst, czyż nie? Skoro tak uważasz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie, którą także bez wątpienia uznasz za cenną.

Wolność kosztuje – choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, iż dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, nadal jest to ciekawa oferta. Jeśli chodzi o rozliczenie transakcji, obowiązek ten oczywiście ciąży na banku, w którym ubiegamy się o kredyt konsolidacyjny.

Przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym warto rozważyć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy gotowi na spłatę pożyczek przez lata? Czy wzbudzają w nas obaw dodatkowe koszty? Jeżeli jednak ma to nam pomóc w spłacie zadłużenia, a miesięczna rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów – konsolidacja jest właściwym rozwiązaniem.