Mieszkania na Pradze? Doskonały pomysł

Warszawa, miasto stołeczne Polski, miejsce, w którym wielu rodaków znajduje wymarzoną pracę i chce kupić nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo charakterystyczny i należy poważnie przemyśleć zakup nieruchomości.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są znacznie droższe niż w pozostałych polskich miastach. Za mieszkanie w centrum trzeba zapłacić naprawdę dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowa inwestycja, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są inwestycje w dzielnicach leżących na obrzeżach Warszawy, ale jeśli na co dzień musimy dojeżdżać do pracy w centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne kłopotliwe, wielogodzinne dojazdy. Jeśli chodzi o mieszkania Grochów jawi się jako rozsądne rozwiązanie, w ogóle mieszkania na Pradze są stosunkowo niedrogie, a przy tym mają dogodną lokalizację, bowiem dzielnica jest położona w pobliżu warszawskiego centrum.

Warszawski rynek nieruchomości nieruchomości toruń nieustannie się rozwija. Z roku na rok przybywa nowych inwestycji. Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to zauważalny jest trend polegający na budowie mieszkań dwupokojowych oraz apartamentowców o wysokim standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie mniej więcej 7 tys. zł za metr kwadratowy, Praga Południe udostępnia propozycje o prawie 1000 zł drożej za metr. Jeśli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów wydaje się doskonały, gdyż w tej części Pragi możliwość cichego życia uzupełnia się z dobrze przygotowaną infrastrukturą miejską. Zastanawiając się, czy bardziej opłaca się kupować mieszkania nowe, czy z drugiej ręki, to również tu wiele uzależnione jest od położenia. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny starszych nieruchomości.

m3

Źródło: flickr.com

Pamiętajmy, że decydując się na mieszkanie z rynku wtórnego, musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami, gdyż pomieszczenia będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament przygotowany do zamieszkania, albo na nieruchomość – http://www.nieruchomosci.dominplus.pl/domy – w stanie deweloperskim, w której sami zadecydujemy o tym, jak pomieszczenia będą wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena mieszkania, lecz także kwestia tego, jak długo możemy czekać z wprowadzeniem się – poważny remont to przedsięwzięcie, które zajmie nam przynajmniej kilka miesięcy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*