Uwolnienie profesji księgowego – na czym polega i jakie ma zalety i wady dla klientów.

Przez minione lata niektóre profesje kojarzone były z niedostępnością i elitarnością, ale równocześnie do ich wykonywania niezbędna była ogromna wiedza, jaką niekiedy było trzeba zdobywać przez lata. W ostatnich latach coraz popularniejsza zaczęła się stawać deregulacja, która ma na celu uwolnienie wcześniej niedostępnych zawodów i dopuszczenie do ich wykonywania wszystkich chętnych. Tego typu deregulacja obowiązuje również od niedawna w zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami musiało być poprzedzone pozyskaniem odpowiedniej wiedzy i otrzymaniem certyfikatu.

Oczywiście uwolnienie zawodu księgowego, jak każda tego typu decyzja, mieć będzie swoich zwolenników i przeciwników. Niektóre osoby biją na alarm, że bardzo zniszczy to rynek usług księgowych i narazi klientów na ryzyko strat, z kolei inni są zadowoleni z takiego stanu rzeczy, bo przez deregulację ambitne, młode osoby dostaną szansę na zaistnienie w tym zawodzie. Warto się przyglądnąć wszystkim argumentom za i przeciw, zwłaszcza jeżeli się będzie chciało z takich usług korzystać. Zobacz też .

Podatki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Podstawowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest to, że za sprawy księgowe zaczną się zabierać osoby średnio doświadczone, które mogą nawet nie orientować się, jak jest liczona deklaracja vat czy co jest potrzebne, aby uzyskać zwolnienia z vat. Faktycznie jest w tym trochę racji, ale w praktyce takie osoby szybko zostaną zweryfikowane przez klientów.

Bez obawy – zobacz link na stronie (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/), który prowadzi do podobnej witryny. Przeczytasz na niej dające do myślenia posty w odniesieniu do przedstawianego tu zagadnienia.

Jeśli zauważą oni ich mały profesjonalizm, to będą nieduże szanse na wyrobienie sobie odpowiedniego prestiżu. Czytaj też .

Klienci po prostu odejdą tam, gdzie proponowane usługi będą miały wysoką jakość, a tym słabszym zostanie albo douczenie się, albo zmiana zawodu.

Chcesz przeglądnąć kolejny wpis na ów zajmujący temat? W takim razie kliknij link tu… i przenieś się do nowej witryny, jaką dla Ciebie zbudowaliśmy.

Kolejnym argumentem przeciwników jest obniżanie kosztów. To mocno się wiąże z wcześniejszym argumentem, oczywiście ci słabi księgowi będą proponowali niższe ceny, ale najczęściej jakość ich usług będzie adekwatna do tych cen. Zobacz składki ZUS do odliczenia Rynek także i to szybko zweryfikuje, akurat przy usługach księgowych klienci na pewno będą woleli, aby wszystko było zrobione tak jak należy, jeżeli nawet będą musieli zapłacić za to nieco więcej.