Jak zbudować łazienkę od podstaw w mieszkaniu, jakie urządzamy? O czym w szczególności trzeba nie zapominać?

Kiedy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze oraz piwnicę na cele mieszkaniowe, to najlepiej zrobić tam łazienkę. Jesteśmy w stanie ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub po prostu zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Aranżacja łazienki w całkowicie nowym miejscu to duże wyzwanie, zwłaszcza w tym miejscu, w jakim nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Aby każde urządzenie złączyć z oddalonymi pionami i uzyskać właściwe spadki rury kanalizacyjnej, to dość często trzeba podnieść poziom podłogi w łazience oraz w sąsiednich pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Jesteśmy w stanie rozważyć tego rodzaju zmiany tam, w których po podniesieniu posadzki jesteśmy w stanie bezproblemowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń między rurami które biegną po podłożu zapełnia się materiałem izolacyjnym, to znaczy dociętymi płytami styropianowymi albo granulatem styropianowym.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (https://oknar-internorm.pl/kontakt) zawiera wyłącznie wartościowe wiadomości, które zapewne Ci się mogą przydać. Sprawdź nas i dostrzeż, że należałoby na niego wejść.

Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tego rodzaju łazience bez problemu można umiejscowić najbardziej istotne elementy, takiego typu jak brodziki łazienkowe (kliknij i zobacz) czy umywalki, nie ma z tym żadnego kłopotu. Jednakowoż, by dobrze to się prezentowało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Dobrze więc pamiętać o pozostałych zmianach, jak np. budowa (żywica termoutwardzalna) ścian. Warto wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, jesteśmy w stanie je ustawić na każdym stropie i w sumie w każdym miejscu. Wstawione jednakowoż w istniejącym wnętrzu nie będą posiadały tak dobrych parametrów, o których możemy przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna wynika z tego, że dźwięki z łazienki będą się przedostawać do pokoju obok przez warstwy podłogi. By takiego typu zjawisko zmniejszyć, powinniśmy zaizolować styk profili, które tworzą szkielet ściany z podłogą. W takim celu w linii przewidzianej ściany należy wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, aby stworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie profile, które stykają się z funkcjonującymi przegrodami, czyli podłogą, sufitem lub ścianami podkleić trzeba taśmą tłumiącą. Zapełniając ścianę wełną, powinniśmy przyłożyć ją do płyt okładzinowych od strony bardziej cichego pomieszczenia, natomiast od strony bardziej głośnego miejsca, czyli łazienki, pozostawić należy 1,5 centymetrową szczelinę. Wszelkie produkty do łazienki należy kupować w specjalistycznych sklepach. Można tam nabyć każdą rzecz do łazienki, między innymi wanny asymetryczne.