Wszyscy wiedzą, jak wygląda maszt energetyczny – w obecnych czasach siecią linii energetycznych jest pokryty cały kraj

energia elektryczna jest szalenie niezbędna. Obecnie nie możemy sobie wyobrazić bez tego życia. Wszelkie nasze sprzęty działają dzięki elektryczności.

bloki skalne

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny co chwilę wokół siebie zauważamy maszty energetyczne i w ogóle nas to nie dziwi. To sukces zeszłego stulecia – powszechny dostęp do energii elektrycznej – polecam te fundamenty (fundamenty pod słupy energetyczne) pod słupy energetyczne.
szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja
Fundamenty pod słupysłupy (przejdź do tej strony http://bazalt.pl/) energetyczne są niezwykle mocne i głęboko wbijane w glebę. Rzecz idzie o to, aby maszt nie przechylał się i przez wiele lat spełniał swoje zadanie. Zazwyczaj są one betonowe. Ważne, aby wszelkie fragmenty takiego masztu (te nad i pod powierzchnia) miały potrzebne atesty. Przewrócenie takiego słupa z powodu wad konstrukcyjnych lub fatalnych elementów byłby związane z wielkim zagrożeniem dla życia ludzkiego. W rejonach górzystych przede wszystkim powinniśmy pamiętać o używaniu odpowiednich fundamentów. Jest to teren, który szczególnie bywa podatny na procesy erozyjne i osuwiska. Nierzadko są to procesy niezwykle wolne i niemal niedostrzegalne gołym okiem, a innym razem bardzo nagłe, jak wówczas, kiedy bloki skalne (kup od producenta) odrywają się od ziemi. W takich sytuacjach należy zdziałać wszystko, aby fundamenty pod słupy energetyczne były bardzo stabilne. Da nam to poczucie bezpieczeństwa i nawet jeśli linie zostaną pozrywane, słupy powinny być nienaruszone.

Warto korzystać z części najlepszej jakości, które wytrzymają sporo lat i będą wymagały tylko corocznych renowacji. Dzięki temu w przyszłości zaoszczędzimy duże środki na wymianach masztów.