Wygoda i funkcjonalność czyli jak odkurzacze centralne mogą usprawnić codzienne sprzątanie.

Sprzątanie to niezwykle istotna, ale tak samo nie lubiana część naszej codzienności. W szczególności niechęcią do tej czynności pałają dzieci, konieczność wyrzucenia papierków po czekoladzie czy schowania samochodzików w niejednym przypadku kończyła się wielkim płaczem. Wielu takim dzieciom uraz do porządków pozostaje na długie lata, lecz niestety chcąc normalnie funkcjonować bez zmycia naczyń czy też uruchomienie odkurzacza może się nie obejść. Jednak ludzie znani są z tego, że na każdym kroku chcą ułatwiać sobie życie, rzecz jasna w sferze sprzątania jest podobnie.

odkurzacz centralny
Przed odkryciem prądu trzeba było chodzić z miotłą, taka czynność nie była ani specjalnie porywcza, ani rozwijająca, a jak pomieszczenia były duże, to i zajmowała sporo czasu. Wymyślenie odkurzacza sprawiło, że najróżniejsze zanieczyszczenia z podłogi dało się zbierać znacznie szybciej, więc bardzo szybko urządzenia te zaczęły się pojawiać w większości domów. Przez lata metoda funkcjonowania odkurzaczy się nie zmieniała, co najwyżej inżynierowie dołożyli nowe funkcje. Lecz ludzie nie byliby sobą, jeśli nie wymyśliliby następnego usprawnienia, i tak zostały wymyślone odkurzacze Ulpa centralne – Odkurzacze centralne od ich działania jest dokładnie taka sama, jak odkurzaczy tradycyjnych. Przy pomocy węża wyposażonego w szczotkę zbiera się z podłóg wszelkie zanieczyszczenia, które następnie przy użyciu ciągu powietrza są przenoszone do odpowiedniego pojemnika. W odkurzaczach centralnych rozwiązano to w taki sposób, że do każdego pomieszczenia doprowadzone są rury dochodzące z jednostki centralnej, jaka może zostać zlokalizowana przykładowo w piwnicy albo kotłowni.

odkurzacz

Autor: Ivy Dawned
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu jest możliwość zrobienia dużo większego ciśnienia, niż przy tradycyjnych urządzeniach. Znacząco wpływa to na jakość odkurzania, ponieważ duża siła ssąca zapewnia lepsze zbieranie wszystkiego z podłogi. Także jeżeli chodzi o samo sprzątanie centralne odkurzacze przemysłowe do pyłów są znacznie bardziej wygodne w użyciu. Używa się tylko lekkiej rury, którą wpina się w dostępne w każdym pomieszczeniu gniazdo, a wszystko odbywało się będzie niezwykle cicho, bez hałasowania pracujących silników.