Jakie aspekty należy uwzględnić decydując się na mieszkanie?

Zaczynasz rozglądać się za mieszkaniem w Gdańsku, masz zamiar zmienić lokalizację, bierzesz pod uwagę różne dzielnice. Gdzie własne M można nabyć w atrakcyjnej cenie, a gdzie najdrożej?
Ktoś, kto nie wyobraża sobie życia na ósmym piętrze, w bloku nie polubi Zaspy, mimo, iż szkoła, market i przychodnia będą po drugiej stronie ulicy, a do morza jest kwadrans spacerem.

apartamenty na sprzedaż

Autor: Daviddje
Źródło: http://www.flickr.com
Zagorzały mieszkaniec centrum nigdy nie doceni życia na nowym osiedlu poza miastem. A osoba, która właśnie stara się o kredyt nie będzie zwracać uwagi na zaniedbane drogi, kiedy deweloper zaproponuje osiągalne ceny mieszkania. Pewne ogólne zasady nie ulegają zmianie: wygodniej, ale i drożej jest w dzielnicach centralnych – w przypadku miejscowości nadmorskich również nad samym morzem. Najkrócej: wiele zależy od środków materialnych.

Wybierając lokalizację mieszkania Gdańsk, warto zastanowić się nad trybem życia i potrzebami swoimi, ale też członków rodziny. Przemyśleć, jak nasze oczekiwania będą ulegały zmianom w kolejnych latach, przeanalizować swój tryb życia (aktywny czy bierny), oraz to czy oczekujemy kontaktu z naturą czy wystarczy nam miejski park. Ustalmy jak daleko będziemy mieli z nowego miejsca zamieszkania do obiektów i instytucji istotnych dla naszej rodziny – praca, szkoła, kościół.

Naszym obowiązkiem jest też sprawdzenie developera. Najłatwiej będzie zobaczyć jego wcześniejsze projekty i sprawdzić terminowość. Nierzadko tylko renomowana i stabilna firma będzie dla nas zapewnieniem spokojnych nocy. Zapytajmy również, jakie inwestycje planowane są w nadchodzącym czasie.

Zaintrygował Cię ten komentarz spod linku? Jeżeli go nie aprobujesz, to namawiamy do polemiki. Każda wymiana myśli będzie przydatna.

Jeśli zdecydowaliśmy się na mieszkanie, podpisujemy umowę deweloperską, która jest gwarancją, iż cena mieszkania nie ulegnie zmianie i zabezpiecza nas, w razie gdyby inwestor chciał się wycofać.

pokół

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie (biuro nieruchomości gdynia) od dewelopera, liczy na to, że jest ono wykończone jak należy. Gwarancję spokojnie przespanych nocy będziemy mieć jedynie wówczas, gdy perfekcyjnie przygotujemy się do jego odbioru.

Główna zasada: pośpiech jest złym doradcą. Pilnujmy się, by radość, którą się upajamy nie była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo rzetelnie.

Zarezerwuj nieruchomość dla siebie