Odprowadzanie nieczystości przy domu – rodzaje domowej oczyszczalni

Budowa domu wymaga odpowiedniego rozplanowania wszelkiego typu prac, dzięki którym krok po kroku powstanie nowoczesny i komfortowy budynek. Część tych prac koniecznie musowo wykonać już na początku i jedną z nich jest przygotowanie sytemu kanalizacji i oczyszczania ścieków.

oczyszczalnia

Źródło: klargester.pl
W każdym domu produkuje się codziennie odpadki i ścieki, których trzeba się później pozbyć. Najprostszą metodą jest wybudowanie szamba. Istnieją różne ich rodzaje: bezodpływowe lub podłączone do systemu kanalizacji miejskiej. Oczyszczenie przepełnionego szamba (http://ajpszamba.pl) zleca się zwykle zajmującym się tym firmom, przy czym każdorazowy przyjazd wozu do oczyszczenia ścieków kosztuje ponad 100 zł.

Większość nowoczesnych nieruchomości dysponuje przydomowymi oczyszczalniami. Oczyszczalnia ścieków do domu może być skonstruowana na różne sposoby, jednakże nie dla każdej posiadłości można ją wybudować – ekologiczna oczyszczalnia na stronie Musi ona spełniać określone w przepisach budowlanych i tych dotyczących ochrony środowiska wymogi. Poza tym, w pobliżu powinien znajdować się rów melioracyjny, który ułatwi odprowadzanie ścieków, a także musi być zachowana odpowiednia odległość od domu i ulicy.

Obecnie istnieją różne metody oczyszczania przydomowych ścieków. Oprócz wspomnianego już szamba buduje się specjalne studnie chłonne lub wykorzystuje się specjalnie przygotowany drenaż czy filtry. Zależnie od metody oczyszczanie (sprawdź co sprzedaje Mar Agency Sp. z o o) ścieków może być mniej lub bardziej

ścieki

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com

efektywne i mniej lub bardziej kosztowne. Najtaniej w przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków wychodzi zazwyczaj zastosowanie drenażu rozsączającego (sprawdź więcej na że założenie przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest proste, warto powierzyć tego typu prace fachowej ekipie. Dziś bez problemów można wyszukać tego typu firmy chociażby w internecie, gdzie dodatkowo będziemy mogli zapoznać się z wymogami dotyczącymi oczyszczania ścieków, jak również poznamy metody oraz sposoby ich odprowadzania. W sieci można także wyszukać opinie osób, które na bieżąco korzystają z konkretnego typu oczyszczalni i przekonać się, czy działa ona wystarczająco sprawnie i jakie koszty generuje. Warto się tym zająć dość drobiazgowo, ponieważ oczyszczalnię buduje się raz na wiele lat, więc w pierwszej kolejności powinna być niezawodna i skuteczna.