Jaki klimatyzator kupić do domu? Informator

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to odpowiedni moment dla tych wszystkich, jacy kolejnego lata nie chcą spędzić w dużym upale i myślą o kupnie klimatyzatora. Warto mieć pojęcie, co powinniśmy zakupić, jaki klimatyzator wybrać.

klimatyzator

Źródło: http://e-link24.pl/
Musimy również z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednie roboty budowlane. Jeszcze kilka lat wstecz klimatyzacja w prywatnych mieszkaniach mogła kojarzyć się z luksusem dostępnym wyłącznie dla nielicznych. Spadające ceny przyrządów powodują, że już za mniej aniżeli 2000 zł możemy stać się posiadaczem sprzętu, które zapewni nam miły chłód w domu. Kiedy za oknem żar będzie lał się z nieba, ty będziesz odpoczywał w komfortowych warunkach. W naszym przewodniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, jaki wentylator (idź do serwisu) wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze potrzeby- warte przeczytania.

Klimatyzatory (aleklima.pl) przenośne. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że jest to idealne wyjście. Nie dosyć, iż narzędzie rzeczywiście chłodzi, to jeszcze możemy ustawić go w tym pokoju, w jakim aktualnie przebywamy. Podstawowym minusem wentylatora przenośnego jest konieczność skorzystania z otwartego, a co najmniej uchylonego okna. Ów sprzęt wymaga, by gorące powietrze z wnętrza zostało odprowadzone na zewnątrz. Służą temu całkiem długie, elastyczne rury o wielkości blisko 10-15 cm, której wylot musimy umieścić za oknem. Tylko w niektórych mieszkaniach odnajdziemy kratki wentylacyjne pomieszczone na zewnętrznych ścianach. Co to oznacza w praktyce? Całkiem duże ubytki energetyczne. Duża część pracy klimatyzatora ruchomego będzie zniwelowana przez ciągły napływ gorącego powietrza z zewnątrz.

kimatyzacja

Źródło: pixabay.com
Drugim z negatywów przenośnych wentylatorów może być ich względnie wysoki poziom hałasu. Wszelkie elementy takie jak wiatrak, a głównie sprężarka, zamontowane są w jednej obudowie, którą, chcąc nie chcąc, powinniśmy postawić wewnątrz naszego mieszkanka. Aby zmniejszyć poziom hałasu, możemy zdecydować się na zakup urządzenia wyekwipowanego w dwie rury miast jednej. Są to rozwiązania nieco droższe jak też rzadziej występujące na rynku. Osobiście polecam zatem klimatyzatory tak zwane zewnętrzne. Trzeba zwrócić uwagę na serwis fabrykanta, na to czy ma on w ofercie filtry do wentylacji oraz filtry do klimatyzacji- spójrz: filtry do klimatyzacji.