Do czego jest przeznaczony parawan kominkowy i z jakiego względu warto zainwestować w jego zakup?

Kominek jest dziś jednym ze standardów urządzania domu czy mieszkania. Gwarantuje doskonałą atmosferę, może się również stać jednym z elementów grzewczych, gdyż coraz większym zainteresowaniem odznacza się ogrzewanie kominkowe. Od lat prym wiedzie oczywiście klasyczna wersja kominka, a więc kominek opalany drewnem. Gwarantuje on rzeczywisty, „żywy” ogień, w związku z tym cieszy się tak dużą popularnością, jednocześnie jednak jest najbardziej problematyczny w utrzymaniu, gdyż należy przygotować stosowny grunt, zabezpieczyć stojące w niewielkiej odległości od kominka meble oraz własnoręcznie napalić.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie te niedogodności rekompensuje jednak wieczór w jego towarzystwie. Ciekawym rozwiązaniem, dla wszystkich osób, które posiadają kominki otwarte jest parawan kominkowy. Do czego on służy? Dlaczego należy zainwestować w tego rodzaju gadżet? Najczęściej, jednym z najistotniejszych zadań takiego parawanu jest niedopuszczanie dziecka do kominka, jako że wtedy może się ono faktycznie łatwo poparzyć. Ma to ogromne znaczenie – nie każdy rodzic bowiem jest w stanie upilnować malucha, a one potrafią dosyć szybko nabroić. Parawan jest więc kategorycznie niezbędny (przeczytaj tutaj).

Na dodatek, może on także ochronić meble oraz otoczenie kominka przed zniszczeniem, kiedy wydobywają się iskry.

Zaintrygowały Cię stworzone przez nas artykuły? Zatem z chęcią pragniemy powiedzieć Ci, że oczekuje na Ciebie kolejny kluczowy artykuł pod tym linkiem.

Jest to nadzwyczaj pomocne, szczególnie gdy nie ma się fizycznej możliwości przestawienia mebli w ten sposób, by znalazły się poza zasięgiem ewentualnych iskier. Dziś na rynku proponowane są parawany, które jednocześnie mogą pełnić funkcję barierki na schody bądź barierki blokującej wejście (zobacz Schody Leszno) do niebezpiecznych pomieszczeń w domu.

kominek

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując, parawany kominkowe to wyposażenie potrzebne dla wszystkich rodziców. Na rynku dostępny jest ich bogaty wybór, wobec tego niezależnie od posiadanych wymagań, z pewnością odszuka się zadowalający produkt. Parawany oferowane są w różnych wersjach rozmiarowych, szybko można je dobrać do kominka oraz wyglądu pozostałej części pomieszczenia. Parawan może stać się wobec tego też elementem dekoracyjnym. Na parawan dla kominka powinny zdecydować się wszystkie osoby, które mają kominek otwarty, opalany drewnem i pragną osłonić mieszkanie oraz uchronić dzieci przed kłopotliwym poparzeniem.