W jaki sposób planuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej przedsiębiorstw za granicą przeprowadza w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dodatkowo przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zastanawiacie się na czym polega takie badanie. Otóż kontroluje się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego sklepu. Naturalnie zorganizowanie badania wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak klienci zazwyczaj doceniają rezultaty. Duże firmy zamawiają tego typu usługi cyklicznie, aby mieć ciągle pod kontrolą swoich sprzedawców, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy grudziądz).
W jaki sposób się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy dowiaduje się jakie typy sprzedaży są stosowane w firmie, a także założenia obejmujące wygląd sklepu, tj.ekspozycji towaru jak również opisu typowego klienta. Dalej opracowuje się szczegółowy kwestionariusz,
zawierający optymalną ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły są to pytania zamknięte, żeby audytor mógł szybko ocenić placówki, jednak pytania otwarte są także konieczne. W nich bowiem badacz może dodać swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz musimy wybrać osoby, które wykonają zlecenie w terenie. Wybrany pracownik (Jesteś zainteresowany ciekawą pracą? Rzuć okiem na stanowiska: praca work service gostyń) powinien być z natury uważny, posiadać trochę umiejętności analitycznych.Ponad to szuka się badaczy, którzy rzetelnie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem niechciane sytuacje, gdy ktoś wcale nie skontrolował danego placówki, a kwestionariusz wypełnił.

Kiedy wejdziesz na oryginalny tekst, zobaczysz, że zawiera podobne informacje na ten temat – te dane wciągną Cię totalnie.

(Ogłoszenie: oferty pracy jarosław).
Agencja badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej dokładnie przeszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Zwieńczeniem pracy badawczej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Czasami firmy dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest nienowoczesna, a ich pracownicy nie wykonują rzetelnie swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć dobra praca, również w środowisku studentów, nawet w mniejszych województwach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, takimi ofertami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Nierzadko w dużych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert typu oferty pracy kierowca samochodu dostawczego. Musimy odwiedzić strony funkcjonujących w naszym mieście firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.