Kup mieszkanie od dewelopera

Na co należy zwrócić szczególną uwagę kupując mieszkanie prosto od dewelopera?
zakup mieszkania na rynku pierwotnym

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym często jest wręcz niemożliwy do zrealizowania ze względu na niezwykle wysokie koszty.

Wybranie oferty bezpośrednio od dewelopera zwykle okazuje się po prostu nieopłacalne, ponieważ wartość mieszkań po kilku latach drastycznie spada. Co więcej, zakup mieszkania na rynku pierwotnym to inwestycja, którą trzeba wielokrotnie sprawdzać. Przede wszystkim, decydując się na taką transakcję trzeba sprawdzić, czy nieruchomość, którą planujemy kupić nie jest obciążona w jakiś sposób. Może przecież zdarzyć się tak, że inwestor wziął kredyt na budowę nieruchomości i bank zabezpieczył się możliwością zabrania działki w razie ewentualnego braku spłaty rat kredytu. Jest to bardzo poważne obciążenie dla potencjalnych mieszkańców, którzy bezmyślnie podpiszą umowę kupna. Zwykle deweloperzy oferują zakup mieszkania na rynku pierwotnym, gdy prace budowlane są na bardzo początkowym etapie.
Decydując się na takie kupno owszem, możemy zabezpieczyć się w pewien sposób przed innymi klientami i możliwością, że zabraknie mieszkań w danym segmencie. Z drugiej jednak strony trzeba jednak uważać na to, czy budowane mieszkania mają uregulowany status prawny i czy podpisując taką umowę możemy liczyć na przekazanie praw do tejże nieruchomości. Dodatkowo, możemy spotkać się z sytuacją, że nasz deweloper jest nieuczciwy. Nie brakuje takich przypadków i ma to bardzo przykre i poważne konsekwencje dla osób decydujących się na zakup mieszkania (kliknij) na rynku pierwotnym. Inwestycja we własne cztery kąty jest to zwykle inwestycja na całe życie, wiąże się często bowiem z zaciągnięciem bardzo poważnego kredytu, którego raty będzie trzeba spłacać przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

W związku z tym przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania prosto od dewelopera warto rozejrzeć się za mieszkaniami z tak zwanej drugiej ręki.
Jest to możliwość nie tylko zaoszczędzenia pieniędzy, ale na przykład uniknięcia problemów prawnych, ponieważ takie mieszkania najczęściej mają jasną sytuację prawną.